سرویس اجتماعی | کد خبر: 28267
تاریخ انتشار: 1396/11/23 - 09:21:42

فرماندار شیروان:

کمبود آب شرب شیروان در حال تبدیل‌شدن به یک بحران است

کمبود آب شرب شیروان در حال تبدیل‌شدن به یک بحران است,
 فرماندار شهرستان شیروان با بیان اینکه در حال حاضر سد بارزو شیروان فقط ۵ درصد  ذخیره آب دارد  گفت: مشکل کمبود آب شرب شهرستان در حال تبدیل‌شدن به یک بحران است و ما باید با مشارکت همگانی مصرف آب را مدیریت کنیم.
 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اتفاقیه، امین رضا مرآتی در نشست شورای حفاظت منابع آب شهرستان شیروان با بیان اینکه تغییر اقلیم و کمبود بارش‌ها را نمی‌توانیم کتمان کنیم افزود: رویکرد علمی و جدی در بحث کمبود آب داشته باشیم تا دچار بحران‌های اجتماعی ، محیط‌زیست و ... نشویم.

وی با بیان اینکه بدون حضور مردم نمی‌توانیم بحران آب را مدیریت کنیم گفت: باید فرهنگ صحیح مصرف آب و صرفه‌جویی در بین مردم نهادینه شود و مردم منطقه از شرایط کم‌آبی به‌خوبی مطلع شوند.

فرماندار شیروان با تأکید بر اینکه رسانه‌ها و مطبوعات مشکل کمبود آب را به‌خوبی برای مردم بازگو کنند، گفت: کم‌آبی امروز، بی‌آبی نسل آینده را در پی دارد پس باید با آینده‌نگری بحران آب را مدیریت کنیم.

مرآتی گفت: مقدار تولید آب در کشور بسیار کمتر از آب ورودی است و ما هم‌اکنون ذخیره چند هزارساله را مصرف می‌کنیم.

وی افزود: در سال ۹۷ باید بررسی کنیم نسبت به ۳ سال گذشته چقدر کاهش مصرف داشته‌ایم و چقدر توانسته‌ایم در مصرف آب مدیریت داشته باشیم.

نماینده عالی دولت در شیروان عنوان کرد: با راه‌اندازی تصفیه‌خانه فاضلاب شیروان مقدار زیادی آب دوباره به چرخه کشاورزی و غیر شرب بازخواهد گشت.

 

با متخلفین در حوزه چاه‌های غیرمجاز برخورد خواهد شد

دادستان شیروان نیز در این نشست گفت: با توجه به خشکسالی و کاهش شدید بارندگی‌ها ، به کشاورزان عزیز باید اطلاع‌رسانی‌های لازم در خصوص نوع و چگونگی کشت صورت پذیرد تا از بروز مشکلات احتمالی در این زمینه جلوگیری شود.

اسماعیل ترکانلو افزود: با شرایط فعلی کمبود آب، باید اولویت‌های آب‌رسانی برای مردم مشخص شود که آب موجود در جهت شرب یا کشاورزی و... اولویت دارد.

دادستان شیروان تصریح کرد: وجود اختلاف بین مردم در مالکیت زمین با ادارات مرتبط مرتفع شود تا حقی از کسی ضایع نشود.

انتهای پیام/ جواد حشمتی

 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.