سرویس سیاسی | کد خبر: 28283
تاریخ انتشار: 1396/11/23 - 15:45:02

لاریجانی در نطق پیش از دستور:

ملت ایران با حضور فراگیر در 22 بهمن، پیام روشنی به سخنان یاوه آمریکایی‌ها داد/آنها بی‌آبروتر از آنند که برای ملت ایران غمگساری شیادانه کنند

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: آمریکایی‌ها باید معنای حضور فراگیر مردم را درک کرده باشند که ملت پیام روشنی به رفتار سبک و سخنان یاوه آنها داد.
 ملت ایران با حضور فراگیر در 22 بهمن، پیام روشنی به سخنان یاوه آمریکایی‌ها داد/آنها بی‌آبروتر از آنند که برای ملت ایران غمگساری شیادانه کنند,
به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه ، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در صحن علنی نوبت امروز عصر سه‌شنبه( 23 بهمن‌ماه) مجلس در نطق پیش از دستور خود ضمن تقدیر از مردم شریف ایران به دلیل حضور پرشور در راهپیمایی 22 بهمن  امسال، گفت: مسئولان دستگاهای اجرایی وقت خود را صرف حل مشکلات اقتصادی مردم کنند.
 
لاریجانی ادامه داد: حضور مردم در راهپیمایی امسال، حرکتی بود که حکایت از هوشمندی، وقت‌شناسی و دقت نظر در شرایط انقلاب داشت.
 
وی تأکید کرد: در شرایطی که غوغاسالاران هفته‌ها سرمایه‌گذاری در تخریب انقلاب اسلامی داشتند تا ملت را از بازشناسی انقلاب و دستاوردهای آن منصرف کنند، دیدیم که ملت بزرگوار، متمدن و ریشه‌دار بار دیگر آنان را غافلگیر کرده و اصالت انقلاب خود را به رخ آنها کشیدند.
 
رئیس مجلس با اشاره به اینکه این سرمایه بزرگی برای صیانت از امنیت و شتاب در آبادانی کشور است، اظهار کرد: چند نکته در این راستا ضروری است که باید به آن توجه شود، ما از همه صاحب‌نظران سیاسی، احزاب و رسانه‌ها خواهش می‌کنیم این دستاورد ملی را مجددا دستاویز کشمکش‌ها و قیل و قال‌‌های سیاسی قرار ندهند.
 
وی تصریح کرد: ماهیت اصلی این حرکت وحدت همه بود. این سرمایه را با آراء، نظرات و امکانات رسانه‌ای خود صرف همگرایی و وفاق کرده که برای توسعه شتابان کشور در جهت حل مشکلات امروز این اقدام ضرورت دارد.
 
لاریجانی تأکید کرد: اگر در این امر تردید ندارید که دشمنان این ملت استراتژی یأس عمومی را دنبال کرده و می‌کنند از این حرکت در جهت وفاق ملی بهره بجوییم.
 
رئیس مجلس بیان کرد: ماجراهای غم‌انگیز اختلاف‌افکنی و بگومگوهای مالیخولیایی روح و روان عمومی جامعه را آزرده کرده است، لذا از این واقعه ارزشمند استفاده درست و عملیاتی کنیم.
 
وی ادامه داد: حضور حماسی ملت در این روز دستوراتی را برای مسئولان صادر کرده است که باید وقت خود را به نحو مطلوب صرف حل مشکلات اقتصادی کشور کنند، زیرا آسیب جدی کشور در این حوزه است و از فرصت‌ها برای خدمت صادقانه بهره‌جویند، استراتژی درست در این شرایط گذشت از امور جانبی و راه‌حل‌های مسئله‌محور است که باید همه قوا در این جهت فعالانه شرکت کنند.
 
رئیس مجلس تأکید کرد: باید سرعت در حل مسائل که ضرورت حال کشور است و واگذاری این امور به آینده و یا رفتار گذر عادی در زمان غفلت از دریافت درست پیام حرکت ملی مردم است.
 
لاریجانی بیان کرد: کمیسیون‌های مختلف مجلس از دستگاه‌های اجرایی مطالبه برنامه زمانبندی شده برای حل مشکلات داشته باشند و در هنگام بررسی بودجه هم تا آنجا که امکان دارد به حل مشکلات اصلی با نگاه عمیق‌تر توجه شود.
 
وی اظهار کرد: آمریکایی‌ها باید معنای حضور فراگیر مردم را درک کرده باشند، زیرا ملت پیام روشنی به رفتار سبک و سخنان آنها داد، یعنی اجازه دخالت در امور ایران را به هیچ کسی نمی‌دهند.
 
رئیس مجلس تصریح کرد: اگر اختلاف و مشکلی داریم در خانواده بزرگ و پرظرفیت ایران با اراده ملت آن را حل می‌کنیم، آمریکایی‌ها بی‌آبروتر از آن هستند که برای ملت ایران غمگساری شیادانه کنند.
 
لاریجانی در پایان ضمن قدردانی از رهبر انقلاب و ملت ایران گفت: راهنمایی‌های به موقع ایران در خلق این حماسه ملی اثر بسزایی داشت.
 
انتهای پیام/ باشگاه خبرنگاران

به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.