سرویس اجتماعی | کد خبر: 28295
تاریخ انتشار: 1396/11/24 - 10:03:40

معاون امور اقتصادی استاندار:

طولانی شدن روند پرداخت بیمه در خراسان شمالی سبب دلسردی مردم می‌شود

طولانی شدن روند پرداخت بیمه در خراسان شمالی سبب دلسردی مردم می‌شود,

معاون امور اقتصادی استاندار اظهار داشت: طولانی شدن روند پرداخت بیمه و همچنین وجود برخی خطاها در برآورد میزان بیمه موجب دلسردی مردم می‌شود و بنابراین بیمه جهت ارتقاء فرهنگ عمومی بیمه باید توجه لازم را به این موارد داشته باشد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اتفاقیه، محمود دلپسند در یازدهمین نشست کارگروه تخصصی امور اقتصادی استان گفت: ارتقاء دانش و فناوری موجب کاهش ریسک تولید در بخش کشاورزی می‌شود.

دلپسند اظهار داشت: با آگاهی بخشی به تولیدکنندگان در بخش کشاورزی می‌توانیم علاوه برافزایش محصولات موجب کاهش خسارات وارده در این بخش شویم.
وی افزود: زمان مناسب کشت دیم، معرفی اقلام با مقاومت بیشتر در برابر آفات، خشک‌سالی و سرمازدگی و همچنین معرفی تکنولوژی‌های مورد نیاز از مباحثی است که باید به‌درستی از سوی دولت اطلاع‌رسانی شود.
وی بابیان اینکه ضریب پوشش بیمه محصولات در خراسان شمالی بالا نیست، تصریح کرد: سیاست ما باید به‌گونه‌ای باشد که این ضریب در آینده افزایش یابد و در این راستا باید خدمت‌رسانی ما موجب افزایش استقبال عمومی جهت استمرار و تقویت وضع موجود در مباحث بیمه‌ای باشد.
معاون امور اقتصادی استاندار عنوان کرد: صندوق بیمه محصولات کشاورزی بنگاه اقتصادی نیست و پرداخت بیمه از محل مشارکت مردمی است و بنابراین مردم باید برای این مشارکت تشویق شوند.
دلپسند با تأکید بر حمایت ویژه دولت از بخش کشاورزی به‌عنوان یکی از محورهای اصلی اشتغال در کشور، خاطرنشان کرد: بخش کشاورزی محیطی باز و کنترل برخی موارد مانند حوادث طبیعی ازجمله سیل، سرمازدگی و خشک‌سالی از اختیار کشاورز خارج است بنابراین دولت هرساله در بودجه‌های خود بخشی را برای پرداخت خسارات ناشی از این حوادث پیش‌بینی می‌کند

انتهای پیام/

 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.