سرویس اقتصادی | کد خبر: 28317
تاریخ انتشار: 1396/11/25 - 09:02:17

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار:

اولویت اشتغال در پروژه‌های سرمایه‌گذاری خراسان شمالی با نیروهای بومی باشد

اولویت اشتغال در پروژه‌های سرمایه‌گذاری خراسان شمالی با نیروهای بومی باشد,

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار خراسان شمالی گفت: سرمایه‌گذاران برای سرمایه‌گذاری در هر منطقه‌ای به‌خصوص مناطق روستایی، اولویت استخدام و به‌کارگیری نیروهایشان با بومی‌های منطقه باشد و از مشارکت و تعامل اجتماعی مردم بهره بگیرند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اتفاقیه، محمود دلپسند در یازدهمین نشست ستاد سرمایه‌گذاری استان اظهار داشت: در تمامی حوزه‌های سرمایه‌گذاری، پاسخگویی به ارباب‌رجوع یا واحدهای تولیدی رعایت قوانین و مقررات الزامی است، بنابراین چنین قوانینی را در روند کار و فعالیت‌ها نباید نادیده بگیریم.
وی با تأکید بر اینکه به سمت روان‌سازی و حمایت از تولیدکنندگان و سرمایه‌گذاران حرکت کرده و تصمیم‌گیری می‌کنیم عنوان کرد: دستگاه‌های متولی ازجمله اداره کل ثبت‌اسناد و املاک در خصوص صدور اسناد تک برگه‌ای برای حوزه سرمایه‌گذاری و واحدهای تولیدی سرعت عمل بیشتری داشته باشند.
دلپسند تصریح کرد: در حوزه سرمایه‌گذاری، سرمایه‌گذار عرصه‌ای را برای فعالیت خود در نظر می‌گیرد که اگر این عرصه تحت مالکیت خود سرمایه‌گذار باشد، مشکلی نیست اما اگر متقاضیان و سرمایه‌گذاران بخواهند از زمین‌های منابع طبیعی و دولتی بهره بگیرند، نباید مانع سرمایه‌گذار جدید که دارای مجوز از مبادی ذی‌ربط هست ، شوند.
دلپسند در ارتباط با موضوع اشتغال و توسعه پایدار در مناطق روستایی و عشایری اظهار داشت:بسترهای قانونی برای اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری استان وجود دارد اما باید مشکلات احصاء شده و اگر سامانه کارا(ثبت‌نام متقاضیان وام اشتغال روستایی) نیاز به اصلاحات داشت، سریع‌تر اقدام شود تا این سامانه بااطلاع رسانی دقیق و درست برای روستاییان و عشایر واجد شرایط قابل‌استفاده باشد.
وی ادامه داد: در روستا تنها نباید بر روی موضوعات کشاورزی برای اشتغال پایدار تکیه کرد بلکه نیازمند ایجاد صنایع وابسته و فنی هم هستیم.
دلپسند خاطرنشان کرد: برای پروژه‌های کلان می‌توانیم زیرساخت تعریف کنیم در غیر این حالت فراهم کردن زیرساخت برای پروژه‌های کوچک قابل توجیه نیست.
گفتنی است در این جلسه مشکلات سه حوزه سرمایه‌گذاری بررسی و تصمیمات لازم اتخاذ شد.

انتهای پیام/

 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.