سرویس اجتماعی | کد خبر: 28318
تاریخ انتشار: 1396/11/25 - 09:08:29

رئیس ستاد اجرایی خدمات سفر استان:

خراسان شمالی آماده استقبال از مسافران نوروزی است

خراسان شمالی آماده استقبال از مسافران نوروزی است,

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان شمالی از آمادگی استان برای استقبال از مسافران نوروزی با خدمات‌رسانی ۷۰۰ دستگاه ناوگان عمومی و ۲۳ پایگاه هلال‌احمر خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اتفاقیه، محمدحسین علی نیا در نشست ستاد خدمات سفر اظهار داشت: این ستاد به‌منظور ایجاد آمادگی و بررسی امکانات دستگاه‌های متولی استقبال از مسافران که غالباً زائران حضرت امام رضا(ع) و یا مسافران شرق و جنوب شرق به سمت استان‌های شمالی هستند، تشکیل‌شده است
وی بابیان اینکه کمیته‌های ذیل ستاد برای بررسی امکانات استان تشکیل می‌شوند، افزود: کمیته راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای باهدف بررسی و بهبود وضعیت و تکمیل و حل نواقص موجود تشکیل و اقدامات لازم در دستور کار متولیان امر قرارگرفته است.
وی ادامه داد: حدود ۷۰۰ دستگاه از خودروهای ناوگان عمومی با ۱۱ هزار و ۵۰۰ صندلی آماده ارائه خدمت است و پلیس‌راه نیز برای اعمال قوانین و مقررات، کنترل‌ها و مراقبت‌های لازم، افزایش اکیپ‌های ثابت را در دستور کار خود داده است.
علی نیا به آمادگی اکیپ‌های هلال‌احمر هم اشاره داشت و تصریح کرد: ۲۳ پایگاه ثابت و سیار و ۳ تیم واکنش سریع برای حضور درصحنه و ارائه خدمت در کمترین زمان ممکن آماده خدمت‌رسانی است و علوم پزشکی هم در حال بررسی و آماده‌سازی بیمارستان‌ها و مراکز درمانی در تمامی شهرستان‌هاست.
رئیس ستاد اجرایی خدمات سفر استان خاطرنشان کرد: کنترل بازار و قیمت‌ها و رسیدگی به شکایات مردمی توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت، سازمان استاندارد و تعزیرات در این ایام انجام می‌شود.
علی نیا ادامه داد: ساماندهی خانه مسافرها، بازدید و آماده‌سازی و بهسازی مجتمع‌های خدمات رفاهی و نمازخانه‌ها و مساجد بین‌راهی، توقف عملیاتی عمرانی از ۲۰ اسفند، ارائه فهرست کشیک مدیران و افراد مرتبط با خدمات سفر توسط ادارات کل به ستاد خدمات سفر و همچنین ارائه چک‌لیست تمامی فعالیت‌ها و بررسی آمادگی استقبال از مسافران نوروزی از دیگر برنامه‌هایی است که باید اجرایی شود.

انتهای پیام/

 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.