سرویس اقتصادی | کد خبر: 28320
تاریخ انتشار: 1396/11/25 - 09:27:23

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی:

ثبت‌نام ۱۶۶۷ نفر در سامانه کارای استان برای دریافت تسهیلات

ثبت‌نام ۱۶۶۷ نفر در سامانه کارای استان برای دریافت تسهیلات,

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با اشاره به ثبت‌نام 1677 نفر در سامانه کارا اظهار داشت: اکثر طرح‌های اشتغال فراگیر ثبت‌شده در سامانه کارا در حوزه روستایی بوده که این خودش یک معضل است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اتفاقیه، حسن نوری در نشست توسعه و ایجاد اشتغال پایدار روستایی و عشایری شهرستان شیروان بابیان اینکه از مجموع این طرح‌های ثبت‌شده، ۹۶ درصد آن در حوزه کشاورزی، ۳ درصد حوزه صنعت و یک درصد خدمات است افزود: بیش از ۸۰ درصد از طرح‌های حوزه کشاورزی نیز در حوزه دام است که باید تدابیری اندیشیده شود تا تسهیلات اعطایی در حوزه‌های مختلف تقسیم شود.

وی با اشاره به اینکه تاکنون در سطح استان ۷۳ طرح در اشتغال فراگیر با نرخ ۱۸ درصد در سامانه کارا ثبت‌نام کرده‌اند افزود: سهم شهرستان شیروان از 1677 طرح ثبت‌شده در استان، تعداد ۵۹۲ طرح است.

 

باید به اشتغال به‌عنوان یک موضوع جمعی نگاه کنیم

فرماندار شهرستان شیروان نیز در این نشست گفت: باید به بحث اشتغال به‌عنوان یک موضوع جمعی نگاه کنیم و بپذیریم با مشارکت حداکثری می‌توان در این راستا موفق بود.

امین رضا مرآتی بابیان اینکه در ارائه تسهیلات، مشاغل جدید باید موردتوجه قرار بگیرند تصریح کرد: از مشاغل به ارث رسیده از گذشتگان کمی فاصله بگیریم و نگاه نوآورانه و علمی را تقویت کنیم.

وی بابیان اینکه باید بر روی واحدهای شغلی مولد تحقیق و کارکنیم افزود: قطعاً ایجاد و تقویت واحدهای مولد می‌تواند زمینه اشتغال مخصوصاً در روستاهای شهرستان را فراهم کند که این امر قطعاً منجر به کاهش مهاجرت جوانان و روستاییان خواهد شد.

انتهای پیام/ حشمتی

 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.