سرویس فرهنگی هنری | کد خبر: 28544
تاریخ انتشار: 1396/12/09 - 08:47:37

در نشست صمیمی استاندار با اهالی فرهنگ و هنر مطرح شد؛

بود و نبودهای حوزه فرهنگ و هنر خراسان شمالی

نشست صمیمی استاندار با اصحاب فرهنگ و هنر استان برگزار شد، نشستی سه‌ساعته که به بیان مسائل و مشکلات موجود در این حوزه گذشت و اهالی هنر و ادب از بود و نبودهای فرهنگ و هنر استان گفتند.
بود و نبودهای حوزه فرهنگ و هنر خراسان شمالی,

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اتفاقیه، استاندار خراسان شمالی در پایان با بیان اینکه همه نیازهای راستین آدمی در هنر خلاصه می‌شود، اظهار داشت: ما در جامعه امروز به هنر هنرمندان نیازمند هستیم.

محمدرضا صالحی افزود: اگر کسی هنری داشته باشد و 70 عیب، باید هنر او را ببینیم و با استفاده از هنر در جهت انسان‌سازی حرکت کنیم که این امر در بین مردم و مسئولان باید رواج پیدا کند.

وی با بیان اینکه شنیدن مشکلات در برنامه‌ریزی‌ها موثر است و به بهبود کار کمک می‌کند، گفت: دادن حکم به مسئولان، تزریق سواد نمی‌شود، بنابراین از هنرمندان کمک می‌خواهیم تا برنامه‌های خود را برای پیش برد امور ارائه دهند.

 

 رشد کمی و کیفی نشریات استان نیازمند استراتژی مشخص است

مقام عالی دولت در استان خواستار تعریف استراتژی مشخص از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد به منظور رشد کمی و کیفی نشریات استانی شد.

صالحی اظهار داشت: فرهنگ و ارشاد استان باید به منظور رشد کمی و کیفی نشریات یک برنامه عملیاتی ارائه دهد.

وی با تاکید بر انجام فعالیت‌های پژوهشی تصریح کرد: در استان هیچ مشکلی برای تامین اعتبار موردنیاز در حوزه فرهنگ و هنر به هر تعداد طرح پژوهشی که مورد تایید و تصویب حوزه مربوطه باشد، وجود ندارد.
وی گفت: دانشنامه فرهنگی و هنری استان مصوب شده است و در سال ۹۷ اعتبارات لازم برای آن اختصاص داده خواهد شد.
وی همچنین بر حمایت از صنعت چاپ کتاب و آلبوم موسیقی، احصاء سالن های ادارات و دستگاه‌های اجرایی برای انجام کارهای فرهنگی و هنری، تهیه بانک اطلاعاتی از توانمندی‌های استان در بخش فرهنگ و هنر، افزایش تعداد پلاتوها محلی برای نمایش تئاتر در مرکز استان و همچنین ایجاد این محل‌ها در شهرستان‌ها، بیان اتفاقات خاص استان با نغمه و موسیقی محلی و پیگیری جهت معرفی خراسان شمالی به عنوان پایتخت موسیقی مقامی کشور تاکید داشت.
استاندار خاطرنشان کرد: قبل از پایان سال جاری با وزیر فرهنگ و ارشاد جهت پیگیری جهت معرفی خراسان شمالی به عنوان پایتخت موسیقی مقامی کشور دیدار خواهم داشت و  از صاحب نظران این حوزه می‌خواهم پیشنهادات خود برای غنی‌سازی مباحث و مطالب جلسه جهت اقناع وزارتخانه متبوع ارائه دهند.

صالحی در خصوص تاسیس و راه‌اندازی مکتبخانه موسیقی با بیان اینکه سابقه این موضوع جهت بررسی ارائه شود، از آمادگی استان برای راه‌اندازی پژوهشکده و آموزشکده موسیقی خبر داد.

انتهای پیام/ اتفاقیه

 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.