سرویس فرهنگی هنری | کد خبر: 28627
تاریخ انتشار: 1397/01/22 - 09:22:54

مدیرکل صداوسیمای خراسان شمالی خبر داد:

پیگیری برای میزبانی جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی کشور

مدیرکل صداوسیمای خراسان شمالی گفت: صداوسیمای این استان با پیگیری و تلاش درصدد است تا جشنواره بیست‌ودوم تولیدات مراکز صداوسیمای استان‌ها در خراسان شمالی برگزار شود.
پیگیری برای میزبانی جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی کشور,

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه، حمید قربانی جم در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه پیگیری جدی برای میزبانی بیست و دومین جشنواره تولیدات مراکز استان‌ها در سال 98 در حال انجام است، اظهار داشت: برگزاری این همایش نقش بسیار ویژه‌ای در معرفی ظرفیت و پتانسیل‌های استان و حل مشکلات زیرساختی خراسان شمالی دارد.

قربانی جم با بیان اینکه در حال حاضر 89 درصد از جمعیت خراسان شمالی تحت پوشش شبکه‌های دیجیتالی هستند، افزود: تلاش می‌کنیم تا پایان امسال پوشش دیجیتال در خراسان شمالی به ۱۰۰ درصد برسد.

وی تصریح کرد: در مناطق مرزی پوشش دیجیتال به ۷۰ درصد و در کل استان به ۸۹ درصد رسیده است.

وی با بیان اینکه درمجموع 148 نقطه در استان وجود دارد، تصریح کرد: با نصب این فرستنده‌ها پوشش دیجیتال در استان کامل می‌شود.

مدیرکل صداوسیمای خراسان شمالی گفت: این نقاط که نیازمند احداث اتاقک دستگاه دیجیتال هستند به‌محض تأمین اتاقک با همکاری فرمانداران مناطق مختلف روستایی ، 24 ساعت بعد همکاران ما در آن نقطه مستقر و منطقه تحت پوشش دیجیتال قرار خواهد گرفت.

قربانی جم خاطرنشان کرد: هم‌اکنون ۳۰دستگاه فرستنده دیجیتال به ارزش 4 میلیارد و 500 میلیون تومان آماده نصب در استان است که در صورت تأمین زیرساخت‌های استانی این امر انجام می‌شود.

مدیرکل صداوسیمای استان با اشاره به برنامه‌های این سازمان در ایام نوروز اظهار داشت: طی نوروز امسال برقراری ۸۰ ارتباط رادیویی با شبکه‌های رادیویی و مراکز استان‌های سراسر کشور، تولید و پخش  ۴۵ ساعت برنامه زنده تلویزیونی خارج از استودیو و پخش نزدیک به ۱۲ ساعت برنامه زنده تلویزیونی برای اولین بار از شبکه‌های سراسری سیما انجام شد.

قربانی جم خاطرنشان کرد: همچنین طی نوروز امسال ۲۷۰ دقیقه ارتباط زنده تلویزیونی و ۲۵۰ دقیقه ارتباط زنده رادیویی با مناطق عملیاتی راهیان نور از شبکه اترک و نیز برای اولین بار ۱۱۰ دقیقه برنامه زنده تلویزیونی از مراسم اعتکاف از شبکه استانی پخش شد.

مدیرکل صداوسیمای استان خاطرنشان کرد: طی 5 ماه گذشته در این سازمان انتصاب ۱۰ مدیر و معاون بومی در مسئولیت‌های مختلف صداوسیمای استان صورت گرفته است.

قربانی جم با بیان اینکه امسال برای اولین بار کشتی با چوخه شیروان نیز علاوه بر اسفراین از سیمای استانی پخش شد، افزود: همچنین نوروز امسال ۵ مستند کشتی باچوخه از روستاهای استان ضبط و پخش شد.

انتهای پیام/ آقایی

 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.