سرویس سیاسی | کد خبر: 28660
تاریخ انتشار: 1397/01/26 - 08:54:24

رییس مرکز مطالعات راهبردی آجا:

دشمنان بدانند نیروهای مسلح غافلگیر نخواهند شد

دشمنان بدانند نیروهای مسلح غافلگیر نخواهند شد,

رییس مرکز مطالعات راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران در مراسم گرامیداشت دومین سالگرد شهادت شهید مدافع حرم  «مرتضی زرهرن» در شیروان با بیان اینکه دشمنان بدانند نیروهای مسلح غافلگیر نخواهند شد گفت: امروز به شکر خدا و همت جوانان این مرزوبوم به ابزار دفاعی بسیار پیشرفته‌ای دست‌یافته‌ایم که هیچ کشوری جرئت تجاوز به خاک کشور را ندارد.

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه، امیر سرتیپ دکتر احمدرضا پوردستان گفت: شهدای مدافع حرم خالصانه به میدان جنگ رفتند و آنچه را که در توان داشتند برای حفظ انقلاب و دفاع از کشور و حرم بکار گرفتند.

وی افزود: بالاترین درجه‌ای که یک فرد در دوران زندگی‌اش می‌تواند به آن برسد شهادت است که این عزیزان شهیدان مدافع حرم به این درجه رفیع رسیدند.

وی تصریح کرد: آمریکایی‌ها از طریق‌های مختلف نظم و امنیت کشورها را برهم‌ می‌زنند و از طریق نفوذ در کشور هرج‌ومرج ایجاد می‌کنند تا به خواسته‌هایشان برسند.

رییس مرکز مطالعات راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه اولین مأموریت ارتش در سوریه اعزام نیروهای هوایی بود افزود: نیروی هوایی  از طریق آسمان بسته‌های امدادی و غذایی را به مناطق محاصره‌شده می‌رساندند و چندین سال این کار ادامه داشت.

امیر سرتیپ پور دستان افزود: جهت اعزام نیروی مستشار به سوریه دعوت از نیروها کردیم ثبت‌نام کنند که این‌قدر نیروهای زیادی ثبت‌نام کردند که ما در انتخابمان جهت اعزام به مشکل می‌خوردیم و این‌ها کسانی بودند که برای حفظ امنیت کشورشان راضی بودند از جان وزندگی‌شان بگذرند.

وی با اشاره به اینکه ما امروز با تهدید جدیدی مواجه هستیم و آن‌هم ضربه زدن دشمن در تمام حوزه‌ها است، بنابراین وظیفه‌داریم در قبال این تهدیدات مجهز شویم.

وی افزود: اولین تهدید امروز ما جنگ‌های نیابتی است و از مدت‌ها قبل دشمنان به دنبال آن بوده‌اند جنگ را داخل کشور ما بکشانند که با رشادت و فداکاری تمامی نیروهای مسلح و هدایت فرمانده کل قوا تمام نقشه‌هایشان نقش بر آب شد.

رییس مرکز مطالعات راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: تهدید جنگ نرم یکی از مهم‌ترین تهدیدات دشمن است که سرمایه‌گذاری زیادی در این راستا داشته‌اند و آینده را نشانه گرفتند.

امیر سرتیپ پوردستان با بیان اینکه والدین باید نسبت به حضور جوانان و فرزندان خود در فضای مجازی نظارت بیشتری داشته باشند گفت: امروز دشمن سرمایه‌گذاری زیادی در بحث فضای مجازی کرده که این خود یک هشدار است.

مردم شهیدپرور شیروان و کشور بدانند و مطمئن باشند برادران شما در نیروهای نظامی و انتظامی و ارتش تحرکات مختلف در منطقه و سراسر دنیا را تحت نظر دارند و مراقب رفتارهای همه کشورها هستیم.

انتهای پیام/ حشمتی

 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.