سرویس فرهنگی هنری | کد خبر: 28663
تاریخ انتشار: 1397/01/26 - 09:16:11

با حضور طنزپردازان مطرح کشور برگزار می‌شود؛

شب‌شعر «حلقه رندان» در خراسان شمالی

شب‌شعر طنز «در حلقه رندان» با حضور طنزپردازان مطرح کشور؛ دوشنبه 27 فروردین‌ماه جاری ساعت 19:30 دقیقه در محل تالار گلشن بجنورد برگزار می‌شود.
شب‌شعر «حلقه رندان» در خراسان شمالی,

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه، در این برنامه؛ ناصر فیض، اکبر کتابدار، صابر قدیمی، روح‌الله احمدی، مهدی فرج اللهی، یوسفعلی میرشکاک ، علیرضا گیلانپور و طنزپردازان استان خراسان شمالی حضور خواهند داشت.

علیرضا گیلانپور، شاعر طنزپرداز ملی در گفتگو با اتفاقیه می‌گوید: طبق آمار مسئول بخش آفرینش‌های ادبی حوزه هنری خراسان شمالی، شاعران طنزپرداز این استان بسیار اندک هستند و یا اشعار طنز کمی دارند.

گیلانپور در خصوص اقدامات دفتر طنز در شهرستان‌ها اظهار می‌کند: به بهانه برگزاری «در حلقه رندان» در استان‌های مختلف همچون کرمان، اصفهان، رشت، مشهد، به شناسایی و جذب شاعران جوان پرداختیم و سپس به تربیت آنان همت گماشتیم.

وی می‌افزاید: تربیت این شاعران به این صورت است که آن‌ها با ارسال اشعار، ما با کارشناسی بر روی این آثار و حذف و اضافات، به آن‌ها تحویل می‌دادیم. وی ادامه می‌دهد: علاوه بر آن‌که در اغلب استان‌ها کارگاه شعر، کارگاه نثر و کارگاه طنز مکتوب را برگزار کردیم و جشنواره‌هایی در شهرهایی همچون کرمان داشتیم که مجموعه این اقدامات، باعث ورود شاعران جوان در عرصه طنز و شاعری شد و جواب‌های خوبی نیز در این زمینه گرفتیم.

این شاعر طنزپرداز و فعال عرصه تئاتر، در خصوص اقدامات دفتر طنز در خراسان شمالی عنوان می‌کند: نخستین بار است که به این استان می‌رویم و شب‌شعر « در حلقه رندان» را برگزار می‌کنیم. وی در این زمینه ابراز امیدواری می‌کند:  امیدوارم این اقدام، فتح الباب خوبی درزمینهٔ انتخاب شاعران و استعدادهای خوب این استان  باشد و همچنین بتوانیم «در حلقه رندان» منسجم‌تری برگزار کنیم؛ چون مطمئنم این اتفاق خواهد افتاد.

این عضو خانه طنز حوزه هنری تهران، پیش‌زمینه کلی خود را درباره استان چنین ذکر می‌کند: پیش‌زمینه‌ کلی من درباره خراسان شمالی این است که خراسان شمالی شاعران بسیار خوبی دارد؛ افرادی دارد که شعر را تعقیب می‌کنند و بسیار بامطالعه هستند. وی در این خصوص ادامه می‌دهد: مردم خراسان شمالی یا اصلاً در حوزه شعر ورود پیدا نمی‌کنند؛ یا اگر به این عرصه وارد می‌شوند، بسیار خوب هستند.

گیلانپور وجه مشترک همه خراسانی‌ها را چنین ذکر می‌کند: در حوزه شعر و ادبیات مطمئنم مردم استان خراسان، به‌ویژه خراسان شمالی، یا خیلی شاعران خوبی هستند، یا اصلاً شاعر نیستند؛ به‌طورکلی در خراسان تکلیف روشن است.

وی راه ارتقای سطح شعر و ادب استان و درخشش شاعران استانی در سطح ملی را این‌گونه عنوان می‌کند: در این راستا مسئولان و همچنین شاعران آموزش را باید جدی بگیرند.

وی در پایان با تأکید بر برگزاری جشنواره‌های استانی و حضور شاعران عنوان می‌کند: در جشنواره‌های استانی که ما برگزار می‌کنیم یا جشنواره‌هایی که خود شهرستان‌ها باید برگزار کنند، شاعران زیادی معرفی می‌شوند و وظیفه ما به‌عنوان دفتر طنز حوزه هنری استان تهران، شناسایی این استعدادها و تربیت و تقویت آن‌هاست؛ زیرا در همین جشنواره‌ها شاعران بسیار خوبی در استان‌هایی همچون کرمان و... کشف‌شده‌اند که در جشنواره ما حاضرشده و هم‌اکنون نیز با ما در سایر محافل حضور دارند.

انتهای پیام/ اتفاقیه

 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.