سرویس ورزشی | کد خبر: 28666
تاریخ انتشار: 1397/01/26 - 11:20:35

اتفاقیه گزارش می دهد؛

دومین میزبانی خراسان شمالی از ملی پوشان کوراش

دومین میزبانی خراسان شمالی از ملی پوشان کوراش,

 دومین میزبانی خراسان شمالی از ملی پوشان کوراش از 19 فروردین ماه آغاز شده و هم اکنون در حال پیگیری است ، به مدت 10 روز 18 کوراش کار از سراسر کشور که 11 نفر آنها از ملی پوشان خراسان شمالی هستند برای حضور در بازی های آسیایی جاکارتا خود را آماده می کنند، دی ماه نیز نخستین میزبانی استان در بجنورد برگزار شد  و تا جاکارتا 6 مرحله از اردوها باقی مانده است.

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه، ملی پوشان روزانه در دو نوبت صبح و عصر تمرینات میدانی،هوازی و بدنسازی دارند و تا پایان اردو ها امیدواری برای کسب عناوین متعدد با رنگ مدال های متنوع افزایش می یابد.

 

سطح بالای برگزاری اردو های تیم ملی کوراش در بجنورد از نظر کمی ، کیفی و زیر ساخت ها

رئیس هیئت جودو و کوراش خراسان شمالی در حاشیه برگزاری این اردو در گفت و گو با خبرنگار ما سطح برگزاری اردو ها در بجنورد را قابل قبول عنوان کرد و گفت:اردو ها در بجنورد به نسبت سایر استان ها طبق گفته کوراش کاران  از نظر کمی ، کیفی و زیر ساخت ها سطح بالایی دارد.

به گفته کوروش خسرویار 11 مرحله اردوی آمادگی  تا جاکارتا  پیش بینی شده که هم اکنون پنجمین مرحله آن در بجنورد برگزار شده و از نظر خوابگاه،تغذیه،سالن تمرینات و ... همه امکانات برای کوراش کاران فراهم شده است.

 

اعزام کوراش کار اسفراینی به مسابقات جایزه بزرگ ازبکستان (جام ریاست جمهوری)

به گفته خسرویار اردوی این مرحله دوشنبه خاتمه پیدا کرده و 3 کوراش کاری که در بازی های آسیایی هندوستان مدال طلا کسب کردند به مسابقات جایزه بزرگ ازبکستان (جام ریاست جمهوری) که اول اردیبهشت ماه برگزار می شود اعزام خواهد شد.

وی افزود:الیاس علی اکبری کوراش کار اسفراینی از خراسان شمالی در وزن 81 کیلوگرم،جعفر پهلوانی از خراسان رضوی  در وزن مثبت 90 کیلوگرم و محمد ملک محمدی در وزن 90 کیلوگرم از تهران اعضای تیم ملی برای حضور در این رقابت ها را  تشکیل می دهند و به همراه خسرو دبیر و بنده به عنوان کادر برگزاری به مسابقات اعزام خواهیم شد.

 

8 اردیبهشت مرحله ششم برگزاری اردو های تیم ملی کوراش

وی اظهار داشت:مرحله بعدی اردوها 8 اردیبهشت ماه در البرز برگزار خواهد شد.

 

بجنورد میزبان کمپ بین المللی کوراش 

به گفته وی   خراسان شمالی 14 خرداد ماه میزبان کمپ بین المللی کوراش  است و اردوی بین المللی کوراش در این استان برگزار می شود، تاکنون کشور های تایوان،اندونزی،ترکمنستان و ویتنام  درخواست داده اند اما ممکن است تیم ملی افغانستان و تاجکستان نیز اضافه شوند  و تمرینات مشترکی را در بجنورد داشته باشند.

در ادامه بهزاد وحدانی کوراش کار بجنوردی وزن 66 کیلوگرم نیز سطح برگزاری اردو ها را قابل قبول عنوان کرد و از حضور مسئولان استانی در اردو ابراز رضایت کرد.

به گفته وحدانی اولویت های برگزاری اردو های ملی داشتن سالن،خوابگاه و ... است که تمامی آنها مد نظر قرار گرفته و به نسبت سایر استان ها میزبانی بجنورد همواره مورد قبول تمامی کوراش کاران است.

در ادامه الیاس علی اکبری کوراش کار وزن 81 کیلوگرم اسفراینی نیز می گوید:خراسان شمالی به عنوان قطب کوراش آسیا  ورزشکاران بسیاری در میادین جهانی و آسیایی دارد و همه امکانات مورد نیاز برای برگزاری یک اردوی ایده آل فراهم بود.

دبیر هیئت جودو، جوجیتسو و کوراش خراسان شمالی در گفت و گو با اتفاقیه اظهار داشت: خسرو دلیر سرمربی تیم ملی و رضا مهنان، حسین علی‌اکبری و علی معلومات به‌عنوان مربی در این اردو حضور دارند.

رضا مهنان با بیان این مطلب که  پنجمین مرحله اردوی آمادگی تیم ملی کوراش آقایان عصر یکشنبه 19 فروردین‌ماه با حضور 18 کوراشکار از سطح کشور در بجنورد، مرکز خراسان شمالی، کلید خورد افزود: این اردو با حضور 18 کوراشکار به نام‌های جعفر فیروزآبادی، امید تیزتک، قاسم احدی، جعفر پهلوانی و خسرو رحیمی از خراسان رضوی و محمد ملک محمدی از تهران، محمدعلی ذاکری از یزد و بهزاد وحدانی، مصطفی دلیریان، حمید سلیمانیان، وحید قایمی، علی مردانی، الیاس علی‌اکبری، مجتبی باغچقی، حامد رشیدی، رضا حسن‌زاده، حسن عباسپور و الیاس پاک‌دل از خراسان شمالی در محل خانه جودو خراسان شمالی واقع در مجموعه ورزشی علیدخت بجنورد در حال برگزاری است.

مهنان عملکرد ورزشکاران در اردو را خوب توصیف کرد و گفت: 6 مرحله از اردو ها تا جاکارتا باقی مانده و در بازی‌های آسیایی باقدرت حضور خواهیم یافت و امید است مدال‌ها هم به لحاظ تعداد و هم‌رنگ بهتر از بازی‌های هندوستان باشد و بتوانیم افتخاری دیگر بر افتخارات ورزش کشورمان بیفزاییم.

مهنان تصریح داشت:در این اردوی 10 روزه تا پایان فروردین ماه پیگیری می شود و کوراش کاران تمرینات میدانی، هوازی و بدن‌سازی دارند، صبح‌ها تمرینات بیرون از سالن جودو نظیر وزنه، بدن‌سازی و تمرینات میدانی و هوازی  و از 5 عصر به بعد نیز تمرینات داخل سالن جودو برگزار می‌شود.

انتهای پیام/وحدانی

 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.