سرویس اجتماعی | کد خبر: 28679
تاریخ انتشار: 1397/01/27 - 09:27:54

30 درصد مهمان‌پذیرهای استان فرسوده است

سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان شمالی گفت: 30 درصد مهمان‌پذیرهای استان فرسوده و نیازمند بازسازی است اما، بانک‌ها در ارائه تسهیلات برای بازسازی سخت‌گیری می‌کنند.

هادی سعادت طلب اظهار کرد: اکنون 22 واحد اقامتی شامل هتل و مهمان‌پذیر و 40 واحد پذیرایی بین‌راهی نیز در خراسان شمالی فعال هستند.

سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان شمالی بدون اشاره به میزان اعتبار موردنیاز برای مهمان‌پذیرهای فرسوده استان گفت: تجهیز و تعمیر واحدهای پذیرایی بین‌راهی استان بیش از 40 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

وی گفت: تعدادی از واحدهای پذیرایی بین‌راهی برای تجهیز و تعمیر به بانک سینا، صندوق کارآفرینی امید و صندوق توسعه ملی برای اخذ تسهیلات معرفی‌شده‌اند اما به علت نداشتن توانایی در ارائه ضمانت‌نامه معتبر به بانک، هیچ‌یک موفق به اخذ تسهیلات نشده‌اند.

سعادت طلب با بیان اینکه تاکنون 50 پرونده برای دریافت تسهیلات به بانک‌ها معرفی‌شده است، اظهار کرد: از این تعداد فقط یک نفر موفق به تهیه مدارک لازم برای اخذ وام شده اما هنوز تسهیلات نگرفته است.

وی از بانک‌های عامل درخواست کرد که در روند ارائه تسهیلات به افراد متقاضی همکاری لازم را داشته باشند.

وی افزود: این موضوع در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید نیز مطرح شد اما بانک‌ها با توجه به قوانینی که دارند، اختیارات زیادی در این زمینه ندارند.

وی با بیان اینکه بیشتر واحدهای پذیرایی بین‌راهی استان در حاشیه جاده قرار دارند، افزود: اداره کل راه و شهرسازی نیز به علت دوبانده شدن محور آشخانه به دوراهی دشت اجازه کوچک‌ترین تعمیرات را به این واحدها نمی‌دهد.

سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان شمالی اظهار کرد: اکنون 26 دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری در استان فعالیت دارند و حدود یک یا دو ماه آینده نیز دفتر مسافرتی در شهرستان راز و جرگلان افتتاح خواهد شد.

بیش از یک هزار و 200 اثر تاریخی در خراسان شمالی شناسایی‌شده که 583 اثر آن به ثبت رسیده است.

انتهای پیام/ایرنا

 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.