سرویس فرهنگی هنری | کد خبر: 28680
تاریخ انتشار: 1397/01/27 - 09:35:18

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان:

فراخوان سیزدهمین جشنواره تئاتر خراسان شمالی منتشر شد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان از انتشار فراخوان سیزدهمین جشنواره تئاتر استان خبرداد.
فراخوان سیزدهمین جشنواره تئاتر خراسان شمالی منتشر شد,

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه، حسین فرخنده اظهار کرد: سیزدهمین جشنواره تئاتر استان باهدف ارتقاء سطح کیفی آثار و ارتباط مؤثر تماشاگران با آثار نمایشی و گسترش دایره مخاطبان برگزار خواهد شد.

فرخنده عنوان کرد: به‌منظور کاستن از موانع، کاهش هزینه‌ها و بروکراسی اداری و همچنین فرصت برای گروه‌های جوان مرحله بازخوانی و انتخاب متن حذف شده است.

وی با بیان اینکه تمام آثار نمایشی که در طول سال اجرای عموم داشته‌اند می‌توانند متقاضی حضور در جشنواره باشند، افزود: آثاری که برای این جشنواره تولید می‌شوند پس از اعلام نتایج هیئت انتخاب آثار حتماً باید تا زمان برگزاری جشنواره در شهر خود اجرای عموم داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه دو اثر برگزیده هیئت‌داوران بر اساس کیفیت آثار به جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر معرفی خواهند شد اظهار داشت: متقاضیان برای حضور در جشنواره لازم است با تکمیل فرم ارائه‌شده و ارسال مدارک درج‌شده در فراخوان آمادگی خود را برای حضور در جشنواره اعلام کنند.

فرخنده گفت: آثار نمایشی با موضوعات شعار سال و همچنین فرهنگ بومی و آئینی خراسان شمالی، ملی، ارزش‌های اسلامی دفاع مقدس و معضلات اجتماعی در اولویت قرار خواهد گرفت و بدیع بودن و خلاقیت در اجرای آثار برای ارزیابی هیئت انتخاب تأثیرگذار خواهد بود.

انتهای پیام/ اتفاقیه

 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.