سرویس ورزشی | کد خبر: 28682
تاریخ انتشار: 1397/01/27 - 11:51:06

در گفت‌وگوی اعضای هیئت بسکتبال استان با اتفاقیه مطرح شد؛

جای خالی مسئولان در لیگ استانی بسکتبال

جای خالی مسئولان در لیگ استانی بسکتبال,

رئیس هیئت بسکتبال خراسان شمالی برای ارتقاء داوری یک به ملی در دوره دو روزه‌ای در سیرجان شرکت کرد و توانست با موفقیت این دوره را بگذراند و به‌عنوان تنها و نخستین داور ملی بسکتبال در استان فعالیت داشته باشد.

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه، مهدی غفوریان همچنین در مسابقات یک‌هشتم نهایی بازی‌های لیگ ملی در مشهد 2 قضاوت قابل‌قبول انجام داد.

وی که سمینار روسای هیئت‌های بسکتبال ایران پیشنهاد تغییر منطقه بندی را داد به اتفاقیه می‌گوید: پیش‌ازاین تقسیم‌بندی مناطق عادلانه انجام نمی‌شد و معمولاً بُعد مسافت اولویت قرار می‌گرفت و این امر به ضرر استان‌هایی بود که بسکتبال ضعیفی داشتند اما با رایزنی‌های انجام‌شده تغییر و تحول در مناطق انجام شد و توانستیم مناطق خود را جابجا کنیم و با این جابجایی می‌توان امید داشت در مسابقات کشوری از تمام مناطق در گروه خود بالا بیاییم.

وی تصریح می‌کند: بسکتبال در خراسان شمالی پیش‌ازاین در رکود به سر می‌برد اما لیگ‌های استانی سبب شد تا حدودی این رکود حاکم از بین برود.

 

قضاوت دیدارهای لیگ استانی بر عهده داوران مجرب

به گفته غفوریان در لیگ‌های استان 9 تیم شرکت‌کننده داریم، بازی‌ها در سطح بالایی برگزار می‌شود، دعوت از داوران سایر استان‌ها نیز برای بازی‌های حساس انجام‌شده است.

 

لزوم حضور بیشتر مسئولان در لیگ

رئیس هیئت بسکتبال خراسان شمالی داشتن سالن اختصاصی را یکی از نقاط قوت این ورزش دانست و افزود: سالن سکوی پرتاب همه هیئت‌هاست که از زمان حضور مدیرکل جدید ورزش و جوانان کمبود سالن از بین رفت و خوشبختانه با این مشکل مواجه نیستیم با این وجود حضور مسئولان در لیگ سبب دلگرمی و ایجاد انگیزه در بازیکنان می‌شود که این امر کمتر تاکنون رخ داده است.

وی اظهار داشت: این رشته ورزشی در مقاطع متعددی در سطح کشوری نیز مسابقه دارد و همین امر بر لزوم داشتن یک سالن اختصاصی می‌افزاید.

 

جای خالی مسئولان در لیگ استانی بسکتبال

غفوریان با بیان اینکه در رقابت‌های لیگ استانی از مسئولان استان توقع می‌رود در سالن حضور یابند و سبب دلگرمی ورزشکاران شوند اظهار داشت: حضور مسئولان در بازی‌های لیگ انرژی خاصی به ورزشکاران می‌دهد.

وی هیئت بسکتبال را سکوی پرتاب بسکتبالیست‌ها دانست و از تمامی ورزشکاران خواست تعامل بیشتری با هیئت داشته باشند.

غفوریان از برگزاری دوره‌های ارتقاء داوری و مربیگری، کلاس داوری درجه 3، داوری بانوان، ارتقاء داوران درجه 3 به 2 بانوان و آقایان خبر داد.

وی عنوان می‌کند: کلاس‌های داوری درجه 3 در سطح بالایی برگزار شد و از محمدرضا صالحیان به‌عنوان داور بین‌المللی دعوت به عمل آمد و برای خود بنده افتخاری بود به‌عنوان کمک مدرس در این دوره‌ها حضور یابم.

رئیس هیئت بسکتبال خراسان شمالی اظهار می‌کند: ورزشکاران، مربیان و داوران با حمایت از هیئت بوکس می‌توانند شرایط خود را برای حضور در فدراسیون و معرفی‌شان مهیا کنند.

وی تصریح می‌کند: برخی مربیان به‌منظور درآمدزایی صرف به این ورزش نگاه می‌کنند و حمایتی از هیئت ندارند درحالی‌که باید برای ایجاد تعامل، مربیان ابتدا حسن نیت خود را اثبات کنند تا هیئت در توان خود به مربیان و ورزشکاران ارائه خدمت داشته باشد.

 

استعدادیابی در سن پایه

مسئول بانوان هیئت بسکتبال خراسان شمالی نیز در گفتگو با اتفاقیه می‌گوید: مهم‌ترین برنامه‌های سال جاری در بخش بانوان استعدادیابی در رده سنی پایه است، سال گذشته مشکل سالن داشتیم که امسال با برطرف شدن این مشکل درصدد استعدادیابی بر خواهیم آمد.

باقری با بیان اینکه شرایط برای پرورش استعدادها مهیا است، می‌افزاید: تفکیک رده‌های سنی به‌منظور فعالیت در رده‌های سنی مختلف مربیان نیز از دیگر برنامه‌ها است.

وی اظهار می‌کند: سال گذشته مسابقات دوستانه‌ای در گنبد و بجنورد در 3 رده سنی رفت‌وبرگشت انجام شد، علاوه بر آن در مسابقه چهارجانبه پارسال نیز مقام اول را به دست آوردیم، مسابقات بزرگداشت مقام زن در رده سنی زیر 18 سال و بالای 18 سال نیز از دیگر رقابت‌هایی بود که در سال گذشته ویژه بانوان برگزار شد.

وی ابراز امیدواری می‌کند: با حمایت مسئولان جایگاه تثبیت شده‌ای برای بسکتبال استان رقم بخورد و شاهد کشف استعدادها و پتانسیل‌های خراسان شمالی باشیم.

انتهای پیام/ وحدانی

 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.