سرویس اجتماعی | کد خبر: 28693
تاریخ انتشار: 1397/01/28 - 09:49:38

کاهش محسوس دما و بارش برف در خراسان شمالی؛

بازگشتِ سرما

بازگشتِ سرما,

طی روز گذشته در بیست و هفتمین روز از فصل بهار، بارش برف بیشتر مناطق استان را در بر گرفت و با کاهش محسوس دما در این مناطق، نگرانی‌هایی از سوی باغداران برای یخ‌زدگی شکوفه‌های بهاری ایجاد شد. همچنین در پی بارش سنگین برف و باران در محورهای مواصلاتی، تیم‌های واکنش سریع و امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر استان به حالت آماده‌باش درآمدند.

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه، هر‌چند بارش برف بهاری موجب خرسندی شهروندان شد، اما سرما‌زدگی درختان موجی از نگرانی را بین باغداران استان ایجاد کرده است و برخی از باغداران نسبت به روشن‌کردن آتش در باغات خود اقدام کرده‌اند.

 

آماده‌باش تیم‌های واکنش سریع و  امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر استان

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان گفت: با توجه به بارش سنگین برف و باران در محورهای مواصلاتی استان کلیه نیروهای امدادی جمعیت هلال‌احمر اعم از تیم‌های واکنش سریع،پایگاه‌های امداد و نجات در جاده و کوهستان، پرسنل و نجات گران به‌صورت آماده‌باش کامل درآمدند که در صورت بروز حوادث احتمالی خدمات خود را به خودروهای گرفتار در برف ارائه دهند.

محسن نجات افزود: با توجه به لغزندگی جاده‌ها، طی شب گذشته تردد در محورهای مواصلاتی استان به‌کندی و در محور بجنورد به اسفراین در گردنه  اسدلی تردد با زنجیر چرخ امکان‌پذیر بود.

وی عنوان کرد: طی روز گذشته و امروز تمامی پایگاه‌های امداد و نجات استان در جاده‌ها آمادگی کامل جهت اسکان خودروهای گرفتار در برف و کولاک را داشتند.

 

احتمال سرمازدگی درختان براثر کاهش محسوس دما

رئیس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی خراسان شمالی گفت: با تداوم کاهش محسوس دما طی شب گذشته و امشب، احتمال سرمازدگی درختان همچنان وجود دارد.

مهری هاشمی دوین در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار داشت: بررسی نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی و تصاویر ماهواره‌ای بیانگر فعالیت سامانه بارشی تا شب گذشته در استان بود.

هاشمی با بیان اینکه سامانه بارشی امروز از استان خارج می‌شود بیان داشت: با توجه به تداوم هوای سرد طی امشب، احتمال سرمازدگی باغات و محصولات کشاورزی در استان دور از انتظار نیست که نیاز است تمهیدات لازم در این زمینه به‌منظور کاهش خسارت انجام شود.

انتهای خبر/ اتفاقیه

 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.