سرویس ورزشی | کد خبر: 28696
تاریخ انتشار: 1397/01/28 - 10:21:10

اتفاقیه گزارش می دهد؛

بوکس خراسان شمالی، مقام آور اما مظلوم

بوکس خراسان شمالی، مقام آور اما مظلوم,

بوکس خراسان شمالی طی سال‌های اخیر توانسته جایگاه خود را در کشور تثبیت کند، این در حالی است که بستر چندان مطلوبی در استان ندارد و سالن 70 متری بوکس جوابگوی جمعیت بوکسورها را نمی‌دهد، از طرفی کمبود جا نه‌تنها امکان تمرینات هوازی را به ورزشکاران نمی‌دهد بلکه گاهی تمرین چندین نفره بر روی رینگ سبب شده هزینه‌های بسیاری صرف تعمیر رینگ شود.

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه، به همین منظور اعضای هیئت بوکس خراسان شمالی با حضور در دفتر اتفاقیه به بیان چالش‌ها و مشکلات پیش روی این ورزش امتیازآور و مقام آور اما مظلوم در استان پرداختند.

رئیس هیئت بوکس خراسان شمالی معتقد است: بوکس یکی از ورزش‌های امتیازآور و مقام آفرین برای استان به شمار می‌رود.

به گفته محمدی بوکس خراسان شمالی جزء 10 استان برتر کشور به شمار می‌آید و همواره در رده‌های سنی مختلف مقام‌های کشوری متعددی را به خود اختصاص داده‌اند و ورزشکاران استان در اردوی تیم ملی نیز حضورداشته‌اند.

وی تأکید می‌کند: بوکس خراسان شمالی در کشور می‌تواند مطرح شود، مشکلات بسیاری دامن‌گیر این ورزش است که در صورت برطرف شدن این مشکلات پیشرفت بهتری را در این ورزش شاهد خواهیم بود.

 

استقبال از بوکس، کمبود فضای ورزشی

وی کمبود فضای ورزشی را از مهم‌ترین چالش‌های پیش روی این ورزش دانست و افزود: فضای ورزشی بوکس جوابگوی ورزشکاران علاقه‌مند این ورزش نیست، با توجه به استقبال خوب جوانان از این ورزش برای فضای موجود باید چاره‌ای اندیشیده شود.

به گفته وی کمبود فضا سبب شده مربیان در فضاهای خصوصی فعالیت داشته باشند اما این امر برای بسیاری از ورزشکاران با پتانسیل امکان‌پذیر نیست که هزینه‌های بسیاری را صرف شهریه کلاس‌ها کنند و اکثر مربیان نیز صرف عشق و علاقه خود در این ورزش فعالیت دارند.

محمدی اظهار می‌کند: سال جاری مسابقات انتخابی تیم ملی بزرگ‌سالان را پیش رو داریم، هم‌اکنون دو نفر از بوکسورهای جوان استان به اردوی تیم ملی دعوت‌شده‌اند و در مسابقات اواخر فروردین‌ماه در تایلند تحت عنوان مسابقات آسیایی جوانان حضور خواهند یافت.

وی تصریح داشت: ارتقاء سطح داوران استان به‌شدت احساس می‌شود و استان در این ورزش نیاز به داوران سطح بالا دارد.

وی افزود: تأمین بودجه‌های مالی نیز از دیگر دغدغه‌های این هیئت به شمار می‌رود با توجه به کسب مقام‌های قابل‌توجه بوکسورهای استان باید اعتبارات قابل‌توجهی نیز جذب شود تا ورزشکاران را به مسابقات منطقه‌ای و اردوهای کشوری اعزام کنیم و بتوانیم پشتیبانی مالی خوبی از ورزشکاران داشته باشیم تا این هزینه‌ها به خانواده‌ها متحمل نشود.

محمدی از مهم‌ترین برنامه‌های پیش روی هیئت به افزایش فضای فیزیکی، تلاش برای بهسازی فضای موجود و تأمین اعتبار برای دستیابی به فضاهای موجود و ... اشاره کرد.

وی در پایان از مدیران ارشد استانی نیز تقاضا کرد ورزش بوکس را دریابند و بیش از گذشته به این ورزش پرداخته و از ورزشکاران این رشته مظلوم حمایت کنند.

 

فعالیت در رده سنی پایه

در ادامه دبیر هیئت بوکس خراسان شمالی نیز از دیگر برنامه‌های هیئت به فعالیت در رده سنی پایه در ورزش بوکس پرداخت.

به گفته مهدی عباس‌آبادی مسابقات قهرمانی نونهالان و نوجوانان را در پیش خواهیم داشت.

وی افزود: اسفندماه 95 کلاس مربیگری درجه 3 و درجه 2 و سال 96 با همکاری کمیته آموزش کلاس تئوری مربیگری درجه 3 عمومی ویژه تمامی رشته‌های ورزشی استان برگزار شد.

وی اظهار می‌کند: با اضافه شدن مربیان کلاس‌های بوکس بیشتر می‌شود و تعداد بوکسورهای بیمه‌شده نیز در حال زیادشدن هستند.

وی به پتانسیل بالای بوکسورهای استان اشاره و افزود: خراسان شمالی جزء استان‌هایی است که حرف زیادی برای گفتن دارد و هم‌اکنون 2 نفر از نمایندگان استان در اردوی تیم ملی هستند.

وی تأکید می‌کند: با حضور مدیرکل جدید ورزش و جوانان اعتبارات خوبی جذب خواهد شد و در خصوص مشکل فضای ورزشی نیز تمهیداتی اندیشیده می‌شود.

 

تعداد محدود مربیان و داوران فعال

در ادامه داور ملی بوکس استان و مسئول کمیته آموزش بوکس نیز خاطرنشان کرد: کمبود مربی بوکس در استان نداریم چون قبلاً دوره‌های مربیگری متعدد توسط هیئت بوکس استان برگزارشده است، بیش از 40 مربی مدرک دار در استان داریم اما در بجنورد تنها 4 نفر، در اسفراین 3 مربی و در شیروان نیز 2 مربی فعالیت می‌کنند.

وی معتقد است: افزایش فعالیت مربیان سبب خواهد شد تعداد ورزشکاران بیشتری در استان فعالیت داشته باشند و این امر سطح رقابت‌ها را افزایش می‌دهد.

به گفته وی 25 تا 30 داور مدرک دار در استان فعالیت می‌کنند که 4 داور از بجنورد و 5 نفر از شیروان فعالیت دارند.

 

حضور الزامی مربیان در کلاس‌های داوری

وی افزود: امسال دوره‌های داوری برگزارشده و از مربیان می‌خواهیم برای کاهش حاشیه‌ها در مسابقات در این دوره‌ها حضور یابند.

وی تأکید کرد: سطح داوران قابل‌قبول است اما کمبود داور داریم.

وی اظهار داشت: قوانین داوری در حال تغییر هستند و نیاز به کلاس‌های دانش‌افزایی بیش از قبل احساس می‌شود.

وی تأکید کرد: کمبود فضا سبب شده داوران نیز با مشکل روبرو شوند، اطراف رینگ باید 5 داور حضورداشته باشند اما متأسفانه 2 داور هستند و پشت داوران تمامی ورزشکاران سرپا تمامی امتیازات را چک می‌کنند و این امر سبب بروز مشکلات جدی در مسابقات شده است.

انتهای گزارش/وحدانی

 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.