سرویس سیاسی | کد خبر: 28720
تاریخ انتشار: 1397/01/30 - 09:27:31

به مناسبت روز ارتش انجام شد؛

نمایش اقتدار در رژه باشکوه

رژه مشترک نیروهای مسلح خراسان شمالی روز گذشته به مناسبت فرارسیدن 29 فروردین، روز ارتش در بجنورد برگزار شد.
نمایش اقتدار در رژه باشکوه,

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه، نماینده ولی‌فقیه در استان در این مراسم اظهار داشت: یکی از بازوهای قدرت و اعتلای هر کشور، نیروهای مسلح آن کشور است.

آیت‌الله یعقوبی افزود: هر کشوری که بتواند نیروهای مسلح منظم و آزموده و تجربه‌دار متدین و بصیر و مقاوم داشته باشد آن کشور قدرتمند و مقتدر خواهد بود و حرفش در دنیا پشتوانه خواهد داشت.

وی تصریح کرد: تمدن بر پایه‌های علمی، فرهنگی، اقتصادی و نظامی استوار می‌شود و یکی از اصلی‌ترین پایه‌های تمدن در هر جامعه‌ای داشتن نیروهای مسلح آزمایش‌شده و امتحان‌داده، مطمئن و مقتدر، به هنگام و به‌روز است.

وی گفت: نظام مقدس جمهوری اسلامی امروز در دنیا سربلند است، رزمندگان اسلام با دفاع جانانه خود دفاع مقدس را پشت سر گذاشته‌اند و نیروهای مردمی و نیروهای مسلح ما امتحان خود را پس داده‌اند.

امام‌جمعه بجنورد عنوان کرد: اقتدار نیروهای مسلح ما در جبهه مقاومت نیز قدرت ما را به رخ دنیا کشید و ما ثابت کرده‌ایم ملت قوی و قدرتمندی هستیم.

آیت‌الله یعقوبی اظهار داشت: توان موشکی جمهوری اسلامی، اقتدار ما را دوچندان کرده است و دنیا امروز از ایران اسلامی می‌ترسد، در قرآن هم آمده که اگر قوی باشید دشمنان از شما حساب خواهند برد و دشمنان نمی‌توانند در کشور قدرتمند و اسلامی فضولی و دخالت کنند؛ چون آن‌ها دیوار مستحکمی را در برابر خود می‌بینند.

وی اظهار کرد: بنیان مرصوص تار و پودش بر ایمان و اقتدار ساخته‌شده است، امروز روزی است که باید به اقتدار کشورمان افتخار کرده و به این نظام، به این ارتش و به این نیروهای مسلح که با ایمان و انگیزه الهی از این کشور امام زمان دفاع می‌کنند ببالیم.

امام‌جمعه بجنورد در بخش دیگری از سخنان خود افزود: ایمان سکوی رسیدن به تعالی اسلامی و انسانی است.

آیت‌الله یعقوبی گفت: ایمان پایه پرش و سکوی رسیدن به تعالی ایمان و انسانی است؛ ازاین‌رو در همه زمینه‌ها و حوزه‌ها گوناگون باید متعالی بودن خود را به اثبات برسانیم.

استاندار خراسان شمالی نیز در این آیین اظهار داشت: نیروهای مقتدر ارتش، سپاه و بسیج ایران با آمادگی کامل و با توان بالا از آرمان‌های انقلاب و اسلام دفاع می‌کنند.
وی با اشاره به حمله نظامی به سوریه گفت: این حمله نظامی ما را به یاد تجمیع دشمنان پیامبر اکرم(ص) در صدر اسلام برای قتل ایشان می‌اندازد که در آن بدخواهان راه به‌جایی نبردند
صالحی افزود: آمریکا در حمله نظامی به سوریه، تلویحاً، ایران را نیز به حمله نظامی تهدید کرده است اما ایران اسلامی، هیچ واهمه‌ای از تهدید دشمنان ندارد و در برابر بدخواهان ایستاده است
وی اظهار کرد: درحالی‌که هنوز پاسخ سؤال‌های متعدد و اینکه آیا حمله شیمیایی انجام شده است یا نه، این حمله از طرف سوریه بوده است یا نه و یا درصورتی‌که حمله از جانب سوریه بود باید چه مجازاتی تعیین شود، رئیس‌جمهوری آمریکا دستور حمله داده و گفته است شاید با ایران کنار بیاییم.
صالحی گفت: فردی که عقل در سر ندارد و حرف امروزش با دیروزش فرق دارد و سخنانش تنها خنده را کفایت می‌کند، دستور حمله داده است.
وی تأکید کرد: ایران اسلامی مقتدرانه در مقابل هرگونه تهدیدها از آرمان‌های انقلاب و اسلام دفاع می‌کند.
صالحی افزود: موضوع انحلال ارتش، برای ضربه به انقلاب بود اما امام(ره) با نام‌گذاری این روز به نام روز ارتش، دستور برگزاری رژه دادند و پس از گذشت چهار دهه، این رژه‌ها برای تکرار نشان دادن و یادآوری خدمات والا و بالای ارتش برگزار می‌شود.

انتهای خبر/

 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.