سرویس سیاسی | کد خبر: 28721
تاریخ انتشار: 1397/01/30 - 09:42:00

قربانی در تذکر شفاهی:

سود تأخیر خرید تضمینی گندم به کشاورز پرداخت شود

سود تأخیر خرید تضمینی گندم به کشاورز پرداخت شود,

علی قربانی در نشست علنی روز گذشته مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود اظهار داشت: دولت و وزرا ملزم به اجرای بند (ب) ماده 31 قانون برنامه ششم هستند که بر اساس آن باید محصولات کشاورزی به‌صورت تضمینی خریداری شود و در صورت تعویق در پرداخت باید سود آن با توجه به نرخ تورم سالانه پرداخت شود.

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه، نماینده مردم بجنورد، گرمه و جاجرم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: باوجوداینکه قانون صراحتاً در خصوص پرداخت سود معوقه تأکید دارد، در دو سال گذشته باوجودآنکه نرخ تورم بیش از 20 درصد رشد داشته و قیمت نهاده‌های کشاورزی افزایش پیداکرده نه‌تنها قیمت خرید تضمینی افزایش پیدا نکرده بلکه سود تأخیر نیز به کشاورز تعلق پیدا نکرد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با اشاره به روند دریافت سود و جریمه از سوی نظام بانکی کشور گفت: بانک‌ها سود و جریمه وام به‌خصوص وام کشاورزان را به‌صورت روزشمار دریافت می‌کنند بنابراین مشکل بالا بودن نرخ بهره‌های بانکی به‌خصوص در حوزه کشاورزی باعث کاهش بهره‌وری کشاورزان می‌شود.

وی ادامه داد: باید در سال جدید قیمت خرید تضمینی گندم متناسب با تورم کشور افزایش یابد و باید دسترنج کشاورزان پرداخت و در صورت تأخیر در پرداخت سود تأخیر محاسبه شود.انتظار می‌رود در سال تولید ملی معیشت کشاورزان نیز موردتوجه قرار گیرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم به وزیر آموزش‌وپرورش نیز تذکر داد و گفت: عدم اجرای سند تحول بنیادین، بهبود وضعیت معیشت معلمان،پرداخت پاداش و پایان خدمت و عدم پرداخت حق‌الزحمه نیروهای خرید خدمت آموزشی ازجمله نکاتی است که وزیر باید به آن توجه کند.

به گزارش خانه ملت، نماینده مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امیدوار به تحول بنیادین در آموزش‌وپرورش است، اظهار داشت: کشورهای توسعه‌یافته با در اولویت قرار دادن آموزش‌وپرورش توانستند به مرزهای صنعتی شدن دست یابند.

انتهای خبر/

 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.