سرویس سیاسی | کد خبر: 28788
تاریخ انتشار: 1397/02/05 - 11:53:46

آخرین توصیه‌ایت‌الله مهمان‌نواز پیروی از خط ولایت‌فقیه و رهبری بود

آخرین توصیه‌ایت‌الله مهمان‌نواز پیروی از خط ولایت‌فقیه و رهبری بود,

یکی از نزدیکان آیت‌الله مهمان‌نواز مهم‌ترین ویژگی ایشان را تقوا و اخلاص برشمرد و گفت: در قبل و بعد از انقلاب اسلامی جزء افرادی بودند که همواره در مسیر رهبری و خط ولایت‌فقیه قدم برمی‌داشتند و آخرین توصیه‌ای که ایشان به ما و نزدیکان داشتند پیروی از خط ولایت‌فقیه و رهبری بود.

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه، ملک محمد علیزاده در گفتگو با اتفاقیه اظهار داشت: آشنایی بنده با آیت‌الله برمی‌گردد به قبل از انقلاب چون منزل پدری من در کنار منزل آیت‌الله مهمان‌نواز در کوچه وثوق بود و آن زمان نوجوان بودم.

علیزاده افزود: بعد از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی نیز از سال ۶۱ به بعد در دفتر و ستاد نماز جمعه در خدمت ایشان بودیم.

وی با اشاره به زندگی زاهدانه آیت‌الله مهمان‌نواز و اخلاق ایشان، افزود: ایشان تمام صفات و کمالات را داشتند و تمام اخلاق، رفتار و منش و خوش‌رفتاری ایشان برای ما درس بود و هرکسی مدت کوتاهی با ایشان مراوده داشت شیفته رفتار آیت‌الله مهمان‌نواز می‌شد و نحوه فرمایشات ایشان طوری بود که انسان به معنویت و زندگی سراسر معنوی ایشان پی می‌برد.

وی با بیان اینکه ایشان روحانی آگاه، فقیه و خدومی بودند و در تمام صحنه‌های انقلاب هر جا که نیاز بود با کمال اشتیاق و با منش خود وظیفه پرچم‌داری، آرامش، وحدت و خط دهی به جوانان انقلابی را به نحو احسن انجام می‌دادند، اظهار داشت: روشنگری‌ها و راهنمایی ایشان در اتفاقات و حوادثی که برای انقلاب پیش می‌آمد باعث هدایت افراد بسیاری، از لغزش‌ها و اشتباهات بود.

علیزاده تصریح کرد:‌ فعالیت‌های فرهنگی و معنوی ایشان در جهت توسعه و رشد استان و خدمات ایشان در مسائل فرهنگی و معنوی و همچنین فعالیت‌های اقتصادی، صنعتی، اجتماعی بسیار برجسته و از چشم هیچ‌کس پوشیده نیست.

وی با تأکید بر این‌که ایشان زندگی ساده و به دور از دنیاگرایی داشتند، افزود: طی مدت ۳۵ سال که با ایشان آشنایی دارم باوجود حضور در پست‌های مسئولیتی مختلف جزء معدود شخصیت‌های هستند که سبک زندگی ایشان از آلایش‌های دنیوی به دور و معنای واقعی زندگی ساده زیستی را داشت و همواره نزدیکان را نیز به ساده زیستی توصیه می‌کردند و  ایشان در عمل نشان دادند که مسئولان در نظام اسلامی باید به دور از آلایش‌ها و تجمل‌گرایی‌ها باشند.

وی افزود: ایشان جزء شخصیت‌هایی هستند که زمان زیادی از عمر خود را در جبهه گذراندند و با در تمام طول زندگی خود با شنیدن نام شهدا اشک در چشم‌هایشان جمع می‌شد، وی همچنین به حضرت فاطمه زهرا سلام‌الله‌علیه ارادت بسیار داشتند و با شنیدن نام حضرت زهرا سلام‌الله منقلب می‌شدند.

انتهای خبر/ اتفاقیه

 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.