سرویس سیاسی | کد خبر: 28789
تاریخ انتشار: 1397/02/05 - 11:58:57

آئین رسمی گشایش تبریز ۲۰۱۸ ؛

روحانی: تبریز باید برای قرن ها پایتخت گردشگری بماند / ما با برجام حسن نیتمان را به جهان ثابت کردیم/اگر برجام بد بود چرا امضا کردید؟

روحانی: تبریز باید برای قرن ها پایتخت گردشگری بماند / ما با برجام حسن نیتمان را به جهان ثابت کردیم/اگر برجام بد بود چرا امضا کردید؟,

آغاز افتتاح اجلاس تبریز 2018 با حضور رییس جمهوررییس جمهور گفت:  کاخ سفید اول باید بدهی‌های گذشته‌اش را جبران کند بعد از  خواسته های جدید سخن گوید.

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه، حسن روحانی رییس جمهور کشورمان در آیین تبریز ۲۰۱۸ گفت:به مردم فهیم تبریز این رویداد تاریخی را تبریک می‌گویم و از همه وزرای گردشگری سازمان‌های همکاری‌های اسلامی که با ذوق و سلیقه ارزشمندشان به تبریز آمدند خوش آمد میگویم.

رییس جمهور گفت:اگر نگاه مابه جامعه و بشریت و انسان‌ها اصلاح شود آنگاه دنیا عوض خواهد شد.

روحانی گفت:به یمن، آفریقا، سوریه، فلسطین و جا‌های دیگر نگاه کنید همه این‌ها و ظلم به خاطر دید غلطی است که در جهان حکمفرماست.

وی گفت:فکر می‌کنند برای خاورمیانه باید کاخ سفید تصمیم بگیرد و یک رژیم غاصب ظالم بر مردم برخی از کشور‌های این منطقه مسلط باشد و فکر می‌کنند از این طریق همه ذخایر خاورمیانه را به یغما ببرند.

روحانی گفت:طمع ذخایر طلای سیاه و طمع پول کشور‌های منطقه عقل را از شما ربوده است و هر روز سخنی می‌گویید که نه با شان منطقه و نه با شان مردم سازگار است.

وی گفت:به صراحت می‌گویند اگر پول بدهید در سوریه می‌مانیم پس شما جیره خوار دیگران هستید و ارتش شما دنبال دزدی است و حیثتی برای خود باقی نمیگذارید.

روحانی افزود: اتفاقا اگر شما از منطقه  خارج شوید منطقه امنیت پیدا می کند فکر می کنید این همه بمب در اختیار عربستان گذاشتید امنیت آوردید چرا نگاهتان را عوض نمی‌کنید.

روحانی با اشاره به برجام افزود: ما با برجام به دنیاحسن نیت خود را نشان دادیم و خط بطلانی بر روی همه ایران هراسی‌ها کشیدیم و دروغ بودن اینکه ایران دنبال صلاح کشتار جمعی است را ثابت کردیم.

وی افزود:با این توافق به دنیا ثابت کردیم که امریکا قابل اعتماد نیست و توافقی که انجام شد نشان دادکه امریکا به عهد و اخلاق خود پایبند نیست.

روحانی گفت:این که مانع سرمایه گذاری کارآفرینان در جهان هستید و با یک کلام نادرست برای مردم مسلمان و ایران مانع می‌تراشید برخلاف عهدتان در برجام است و باید اول به تعهد خودتان عمل کنید بعد ار ما وام جدید و خواسته جدید داشته باشید.

وی افزود:ما از ابتدای کار دولت به دنیا اعلام کردیم دنبال تعامل سازنده و تعامل گسترده با جهان هستیم که معنای ان این است که منافع مشترکی را با کشور‌های دنیا داشته باشیم و سیاست برد برد را پیش ببریم و اگر کسی به نفع خود و ضرر دیگری تعامل کرد این توافق کاربردی نخواهد بود.

وی افزود:یکی از راه‌های تعامل با جهان صنعت توریسم است توریسم هم ارتباط با تاریخ و گذشته کشورهاست و هم ارتباط با آینده کشور‌ها محسوب می‌شود.

روحانی افزود:طبق آماری که اعلام شده یک میلیاردو سیصد میلیون نفر گردشگری را در سال ۲۰۱۸ برگزیدند که صنعت توریسم می‌تواند رونق اقتصادی را برای ما ایجاد و زندگی مردم را بهترکند.

وی گفت: مقدمه اصلی جاذبه گردشگری این است اخلاق و رفتار مردم برروی گردشگران تاثیر گذارباشد و آنهارا مجذوب شهر خود کند وبا توجه به ظرفیت‌هایی که در تبریز به عنوان مسیر اصلی جاده ابریشم و مرکز تجارت این منطقه شناخته شده این امر دور از دسترس نیست.

روحانی گفت: باید مسئولان استان تلاش کنند تبریز فقط برای امسال مرکز گردشگری نباشد بلکه این امر ده‌ها بار متوالی تکرارشود و با توجه به جاذبه‌ها و ظرفیت‌هایی که از این شهر سراغ داریم این امر دور از دسترس نیست.

انتهای پیام/ باشگاه خبرنگاران جوان

 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.