سرویس اجتماعی | کد خبر: 28790
تاریخ انتشار: 1397/02/05 - 12:06:40

علائم بیماری سفیدک انگور در خراسان شمالی مشاهده شد

علائم بیماری سفیدک انگور در خراسان شمالی مشاهده شد,

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: علائم اولیه بیماری سفیدک داخلی انگور در برخی از تاکستان‌های این استان هفته جاری در سطح 80 هکتار مشاهده شده است.

محمد رضایی با ابراز نگرانی از تاکستان‌های رهاشده در این استان اظهار کرد: تاکداران به محض مشاهده این بیماری، بلافاصله مبارزه شیمیایی را آغاز کنند.

وی افزود: در مناطقی که باغ‌های انگور دچار سرمازدگی شده‌اند اگر بیماری شیوع پیدا کند کشاورزان برای مبارزه با بیماری سفیدک داخلی انگور رغبتی نخواهند داشت که این امر نگران کننده است.

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه به نقل ازایرنا در سال 95 آفت سفیدک داخلی به 40 درصد تاکستان‌های خراسان شمالی خسارت وارد کرد که این میزان خسارت 810 میلیارد ریال برآورد شد.

در خراسان شمالی بیش از 40 هزار هکتار باغ وجود دارد که از این میزان 16 هزار هکتار مربوط به تاکستان‌ها است که سالانه بیش از 180 هزار تن انواع انگور تولید می‌شود.

رضایی با بیان اینکه مبارزه با بیماری سفیدک داخلی انگور باید قبل از گل دهی انجام شود گفت: تاکنون این علائم در دو روستای سریوان و آقا نبی بجنورد مشاهده و مبارزه با آن در حال انجام است.

رضایی افزود: هم‌اکنون پیگیر این موضوع هستیم تا با مشاهده هرگونه سفیدک داخلی انگور در تاکستان‌ها مبارزه با آن صورت گیرد تا تاکستان‌ها دچار خسارت نشوند.

65 درصد تولیدات بخش باغی در خراسان شمالی مربوط به انگور است که از 240 هزار تن انواع محصول باغی، 185هزار تن شامل انگور است.

خراسان شمالی 344 هزار هکتار عرصه کشاورزی دارد که سالانه بیش از دو میلیون و 500 تن انواع محصول کشاورزی زراعی و باغی و همچنین دامی تولید می‌شود.

انتهای پیام/


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.