سرویس ورزشی | کد خبر: 28791
تاریخ انتشار: 1397/02/05 - 13:02:34

در گفتگوی اتفاقیه با بوکسور جوان مطرح شد؛

روزهای آرامِ بوکس خراسان شمالی

روزهای آرامِ بوکس خراسان شمالی,

اکثر خانواده‌ها دید مثبتی نسبت به ورزش بوکس ندارند و این ورزش را جزء آن دست از ورزش‌هایی می‌دانند که خشن است و می‌تواند سلامتی فرزندانشان را به مخاطره بیندازد، البته بدون تحقیق و مطالعه در این ورزش پرهیجان و پر استقبال مانع از حضور فرزندانشان بر روی رینگ می‌شوند.

محمد وحدانی نیز از آن دست بوکسورهایی است که خانواده‌اش را متقاعد کرده که این ورزش پرهیجان را ادامه دهد.

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه، کسب مقام‌های کشوری متعدد نشان از وجود داشتن پتانسیل بالقوه در این ورزشکار دارد و هم‌اکنون از خانواده‌اش به خاطر حمایت‌هایشان علی‌رغم تردیدهایی که برای پر خطر بودن این ورزش داشتند تشکر می‌کند که فرصت مبارزه بر روی رینگ را به وی داده‌اند.

وحدانی می‌گوید: علاقه‌مندان بسیاری تمایل دارند در این ورزش فعالیت کنند اما دید اکثر خانواده‌ها نسبت به این ورزش مثبت نیست و این ورزش را جزء ورزش‌های خطرآفرین می‌دانند درحالی‌که در رنکینگ جهانی ورزش‌های پر خطر، بوکس بعد از ورزش‌هایی نظیر فوتبال است.

به گفته وی بوکس می‌تواند جسارت را در افرادی که اعتمادبه‌نفس پایینی دارند تقویت کند و افراد جسور را به اعتدال برساند.

وحدانی از 7 سال پیش به‌صورت حرفه‌ای در این ورزش فعالیت کرده و به اردوی تیم ملی نیز دعوت شده است، وی سال گذشته مقام سوم کشوری را به خود اختصاص داد و بازی ماقبل فینال بینی‌اش آسیب می‌بیند و نمی‌تواند رنگ مدال خود را تغییر دهد و صاحب گردن آویز برنز شده، همچنین در مسابقات شرق کشور نیز قهرمان می‌شود.

وی ابراز امیدواری می‌کند: برای رقابت‌های انتخابی تیم ملی که در رده سنی 19 تا 24 سال به‌منظور جوان‌گرایی برگزارشده صاحب عنوان شود.

این بوکسور 20 ساله  اظهار می‌کند: با توجه به اینکه امسال از جوانان به بزرگ‌سالان رفتم از اردوی تیم ملی جوانان برای حضور در مسابقات آسیایی بازماندم و هم‌اکنون 2 نفر از خراسان شمالی در این اردو به سر می‌برند.

وی با بیان اینکه بوکس در 2 سال اخیر پیشرفت قابل‌توجهی داشته و معمولاً پیش از این تیم استان زنگ تفریح سایر استان‌ها بود افزود: تمرینات منسجم و مربی با پتانسیل بوکس استان این ورزش را به جایگاه حقیقی‌اش رسانده است.

وی تصریح داشت: مربی بوکس استان به اردوی تیم ملی نوجوانان به‌عنوان کمک‌مربی دعوت شده است، در سال اخیر نتایج قابل قبولی کسب کرده و قهرمانان بسیاری را از استان در کشور معرفی کرده است.

 

برگزاری مسابقات دوستانه برای کسب تجربه در استان کمرنگ است

وی برگزاری مسابقات دوستانه بیشتر را روش مناسبی برای کسب تجربه بوکسورها می‌داند که این مهم در استان کمرنگ است و معمولاً ورزشکاران با هزینه‌های شخصی خود به استان‌های هم‌جوار رفته تا سطح بوکس ورزشکارانشان تقویت شود.

وی افزود: تابستان هر دو هفته یک‌بار به مسابقه دوستانه به سایر استان‌ها می‌رفتیم و همین امر سبب شد، ارتقاء قابل‌توجهی در سطح بازی‌ها داشته باشیم.

 

محدودیت امکانات و تجهیزات بوکس استان

وی امکانات و تجهیزات این ورزش را محدود عنوان کرد و افزود: متأسفانه فضای محدود، مهیا نبودن بستر فعالیت از سویی و کمبود تجهیزات و امکانات از سوی دیگر سبب شده است رشد قابل‌توجهی در این ورزش رقم نخورد.

وی از حصاری مربی خود که در یک سال 11 مدال در رده‌های سنی نوجوانان،جوانان و بزرگ‌سالان برای استان به دست آورده نیز تقدیر و تشکر می‌کند.

وحدانی در پایان ابراز امیدواری می‌کند تا مسئولان از این ورزش مظلوم حمایت‌های لازم را داشته باشند تا با پتانسیل‌های موجود بتوانیم رشد صعودی این ورزش را شاهد باشیم.

انتهای خبر/ وحدانی

 

 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.