سرویس اقتصادی | کد خبر: 28803
تاریخ انتشار: 1397/02/06 - 09:10:24

میانگین نرخ بیکاری خراسان شمالی به ۹.۷ درصد رسید

میانگین نرخ بیکاری خراسان شمالی به ۹.۷ درصد رسید,

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی گفت: بر اساس گزارش آماری مرکزی ملی آمار کشور، میانگین نرخ بیکاری خراسان شمالی در سال 95، 11.2 درصد بوده است و این آمار در سال 96 به 9.7 درصد رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه، حسن نوری در جمع اصحاب رسانه با بیان اینکه میانگین نرخ بیکاری در خراسان شمالی در سال 96 در مقایسه با سال 95، یک و نیم درصد کاهش یافته است، گفت: خراسان شمالی درزمینهٔ کاهش نرخ بیکاری از رتبه هشتم در سال ۹۵ به رتبه چهارم کشوری در سال ۹۶ صعود کرده است.

نوری با بیان اینکه میانگین شاخص‌های اقتصادی در استان آمار قابل قبولی است، افزود: میانگین کشوری نرخ بیکاری در کشور در سال ۹۵ معادل ۱۲.۴ درصد و در سال ۹۶ معادل ۱۲.۴ درصد است که در استان نرخ بیکاری نسبت به میانگین کشوری، خراسان شمالی جزء پنج استان اول کشور است که کمترین بیکاری را دارد.

وی با بیان اینکه نرخ مشارکت اجتماعی در استان ۴۵.۳ درصد در سال ۹۶ بوده است، گفت: در سال 96، در فصل بهار نرخ بیکاری استان 10.8 درصد، در فصل تابستان 9.9 درصد، در فصل پاییز 8.7 درصد و در زمستان نیز 9.5 درصد بوده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی با بیان اینکه جمعیت بیکار استان در سال 94، 30 هزار و 140 نفر و در سال 95 ، 31 هزار و 467 نفر بوده است، افزود: طی سال گذشته ایجاد ۱۰ هزار شغل هدف‌گذاری شد که بیش از هدف‌گذاری انجام‌شده و به تعداد 12 هزار و 328 فرصت شغلی در استان ثبت شد که از این میزان یک هزار و ۱۴ نفر از آن‌ تعدیل شدند که هم‌اکنون ایجاد شغل خالص برای سال گذشته ۱۱ هزار و ۳۱۴ نفر در رسته‌های مختلف است.

انتهای خبر/ آقایی

 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.