سرویس اقتصادی | کد خبر: 28806
تاریخ انتشار: 1397/02/06 - 09:44:15

لزوم ثبت‌نام کشاورزان استان در سامانه پهنه‌بندی برای خرید گندم

لزوم ثبت‌نام کشاورزان استان در سامانه پهنه‌بندی برای خرید گندم,

سرپرست اداره کل غله و خدمات بازرگانی خراسان شمالی با بیان اینکه طی امسال در فرایند خرید گندم ثبت‌نام کشاورزان در نرم‌افزار پهنه‌بندی که توسط مراکز جهاد کشاورزی در سطح استان و شهرستان‌ها وجود دارد الزامی است، گفت: طی امسال اداره کل غله صرفاً با این دستورالعمل از کشاورزانی گندم را خریداری می‌کند که در سامانه مزبور ثبت‌نام کرده باشند و نیز گندم کاران باید از سوی سازمان جهاد کشاورزی استان به‌عنوان متولی تولید، به اداره غله و خدمات بازرگانی معرفی شوند.

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه، وحید رضا فریدونی در جمع اصحاب رسانه گفت: با ثبت‌نام کشاورزان در این سامانه گندم به‌طور مستقیم از کشاورزان خریداری می‌شود و دست دلالان و سودجویان از این فرایند کوتاه می‌شود.

فریدونی با اشاره به اینکه کشاورزان نسبت به مبارزه با آفت سن گندم توجه ویژه داشته باشند، افزود: باید کشاورزان به کاهش کیفیت این محصول به علت سن زدگی حساس باشند.

وی تصریح کرد:محصول گندمکاران با سن زدگی کمتر از ۲ درصد، افت قیمت ندارد اما قیمت گندم سن زده به میزان ۲ تا ۴ درصد، مبلغ ۲۵۰ ریال از بهای هر کیلوگرم گندم کسر می شود و گندم های با سن زدگی بیش از ۴ درصد به ازای هر درصد افزایش سن زدگی مبلغ ۱۰۰ ریال به مبلغ فوق اضافه و از بهای هر کیلوگرم گندم کسر می شود.

انتهای خبر/ اتفاقیه

 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.