سرویس علمی فناوری | کد خبر: 28837
تاریخ انتشار: 1397/02/09 - 10:39:09

معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و نیروی انسانی آموزش‌وپرورش خراسان شمالی خبر داد؛

آغاز فروش اینترنتی کتاب‌های درسی دانش آموزان استان

آغاز فروش اینترنتی کتاب‌های درسی دانش آموزان استان,

معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و نیروی انسانی آموزش‌وپرورش خراسان شمالی گفت: فروش اینترنتی کتاب‌های دانش آموزان پایه‌های ابتدایی و دانش آموزان کاردانش و  فنی و حرفه‌ای از اول این هفته در استان همزمان با سراسر کشور آغازشده است.

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه، قنبر علی خوش آینه در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار داشت: دانش آموزان می‌توانند با مراجعه به سامانه www.irtextbook.com کتاب‌های درسی خود را درخواست و از طریق درگاه بانکی هزینه آن را پرداخت کنند.

خوش آینه افزود: دانش آموزان با واردکردن شماره دانش‌آموزی یا کد ملی و شماره سریال شناسنامه خود وارد سامانه می‌شوند و پس از پرداخت وجه از طریق درگاه بانک کد پیگیری دریافت خواهند کرد.

وی بابیان اینکه امسال سومین سال اجرای ثبت‌نام اینترنتی کتاب است،تصریح کرد: هرساله ثبت‌نام دانش آموزان برای اخذ کتاب در سامانه فروش اینترنتی به‌صورت گروهی و یا انفرادی است که در استان ۹۹ درصد به‌صورت گروهی انجام می‌شود که اولیاء هزینه کتاب را به مدیران مدارس می‌دهند تا ثبت‌نام اینترنتی برای کتاب به‌صورت گروهی در مدرسه انجام شود.

معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و نیروی انسانی آموزش‌وپرورش خراسان شمالی بابیان اینکه با اجرای این طرح از افزایش قیمت کتاب‌های درسی و نیز اضافه چاپ  شدن کتاب‌های درسی جلوگیری می‌شود، گفت: قبل از اجرای این طرح هرساله افزایش ۲۰ تا ۳۰ درصدی در قیمت کتاب‌ها وجود داشت که اکنون با اجرای ثبت‌نام اینترنتی کتاب های درسی تنها افزایش بین ۵ تا ۷ درصدی را شاهد هستیم.

خوش آینه افزود: برای کمک به دانش آموزان مناطق محروم امسال ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار کمک شده است که هزینه ۵۰ درصد از کتاب درسی دانش آموزان محروم پرداخت شود.

انتهای پیام/اتفاقیه


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.