سرویس اقتصادی | کد خبر: 28900
تاریخ انتشار: 1397/02/15 - 16:04:03

وزیر نیرو تأکید کرد؛

قیمت آب و برق باید واقعی شود

اردکانیان گفت :وزرات نیرو مخالف گران شدن آب و برق است، اما قیمت آنها باید واقعی شود تا میزان مصرف آن مدیریت شود.
 قیمت آب و برق باید واقعی شود,
به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه ، رضا اردکانیان وزیر نیرو در حاشیه سومین جشنواره آب و توانمندی‌های صنعت آب و فاضلاب در جمع خبرنگاران، اظها کرد: موافق وحشت آفرینی در وضعیت آب نیستم، اما این به معنای تأیید شیوه مصرف آب در کشور نیست و نباید با اتکا به روش‌هایی مانند باروری ابرها و شیرین کردن آب‌های دریا، الگوی غلط مصرف آب را ادامه داد.
 
وزیر نیرو با اشاره به نیاز مدیریت مصرف در کشور، تصریح کرد: اصلاح الگوی کشت در کشاورزی و کاشت نکردن محصولاتی که نیازمند آب بیشتر هستند و با صرفه‌جویی ۱۰ درصدی در حوزه کشاورزی، می‌توان از بحران آب عبور کرد.
 
وی ادامه داد: وزرات نیرو در پی منابع آبی جدید و بارورسازی ابرها و استفاده از تکنولوژی روز برای تأمین منابع آب است.
 
اردکانیان با اشاره به افزایش قیمت آب و برق در کشور، اظهار کرد: وزرات نیرو مخالف گران شدن آب و برق است، اما قیمت آنها باید واقعی شود تا میزان مصرف آن مدیریت شود.
 
وی ادامه داد: وزرات نیرو در پی تفویض مدیریت منابع به استان‌ها برای افزایش بهره‌برداری و تصمیم‌گیری دقیق و متناسب با استان‌هاست.
 
اردکانیان اظهار کرد: زیربنای مصرف آب بر پایه اخلاق است و جامعه‌ای که با اخلاق حکمرانی کند استفاده از منابع بهتر صورت می‌گیرد.
 
وزیر نیرو با اشاره به نصب مخازن تأکید کرد: حدود ۵۰ میلیارد متر مکعب در کشور مخزن نصب شده که نصف آن خالی است، اما در زمان سیلاب و زیر ساخت‌های آن تهیه شده است.
 
اردکانیان در پایان با بیان اینکه جمع آوری پساب می‌تواند به تأمین آب پایدار کمک کند، گفت: حدود ۳ میلیارد متر مکعب پساب آب مهار نشده وجود دارد که مشکلات فراوانی برای آب‌های زیرزمینی به وجود می‌آورد و کنترل این پساب می‌تواند نقش بسزایی در تأمین آب کشور ایفا کند.
 
انتهای پیام/باشگاه خبرنگاران

به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.