سرویس علمی فناوری | کد خبر: 28935
تاریخ انتشار: 1397/02/18 - 15:41:41

رونمایی از نسل جدید دستگاه شتابنگاری/خرید 500 دستگاه دیگر در دستور کار مرکز تحقیقات مسکن

نسل جدید دستگاه شتابنگار مرکز تحقیقات مسکن، راه و شهرسازی رونمایی شد.
به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه ، امروز در حاشیه کنفرانس دوام بتن از نسل جدید دستگاه شتابنگار که از سوی مرکز تحقیقات مسکن، راه و شهرسازی از یکی از کشورهای اروپایی خریداری شده است، رونمایی شد.
            
دکتر محمد شکرچی‌زاده، رییس مرکز تحقیقات مسکن، راه و شهرسازی با بیان اینکه شبکه شتابنگاری کشور با همت و تلاش‌های مهندس معین‌فر راه‌اندازی شد، گفت: در حال حاضر ما از داده‌های این شبکه در ارزیابی و پایش زلزله‌های کشور استفاده می‌کنیم.
 
وی از راه‌اندازی سامانه پاسخ سریع در کشور خبر داد و یادآور شد: از داده‌های به دست آمده از شبکه شتابنگاری استفاده می‌شود، از این رو نیاز به بازسازی این شبکه داریم.
 
شکرچی‌زاده با اشاره به خرید نسل جدید دستگاه شتابنگاری، اظهار کرد: در فاز اول 200 دستگاه خریداری شده که امروز از آن رونمایی شد.
 
رییس مرکز تحقیقات مسکن، راه و شهرسازی از انعقاد قرارداد خرید برای خرید 500 دستگاه دیگر شتابنگار خبر داد.
 
وی دارا بودن محدوده دینامیکی را از دیگر مزایای دستگاه‌های شتابنگاری خریداری شده عنوان کرد و ادامه داد: دستگاه‌های شتابنگار عمدتا برای ثبت زمین‌لرزه‌هایی با بزرگای بیش از 3 و 4 طراحی ‌شده‌اند؛ ولی دستگاه‌های شتابنگاری جدید قادر هستند حتی زمین‌لرزه‌های یک تا 2 ریشتر را ثبت کنند.
 
به گزارش ایسنا، نسل جدید دستگاه‌های شتابنگار خریداری شده قابلیت مطالعه بر روی خرد لرزه‌ها و زمین‌لرزه‌های کوچک را دارد، ضمن آنکه از قابلیت اتصال به سامانه‌های جدید مبتنی بر اینترنت برخوردار است.
 
تسهیل در بازیابی اطلاعات، افزایش ظرفیت حافظه دستگاه‌، عدم تاخیر در پاسخ به زلزله و وزن کم از دیگر مزایای نسل جدید دستگاه شتابنگار است.
 
انتهای پیام/ایسنا

به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.