سرویس سیاسی | کد خبر: 28964
تاریخ انتشار: 1397/02/22 - 10:04:43

در واکنش به عهدشکنی آمریکا انجام شد؛

راهپیمایی ضد استکباری مردم خراسان شمالی

راهپیمایی ضد استکباری مردم خراسان شمالی,

مردم همیشه درصحنه استان روز گذشته در واکنش به نقض صریح برجام توسط ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، با شرکت پرشور در تظاهرات ضدآمریکایی ـ. صهیونیستی این اقدام را محکوم کردند و خروج یک‌جانبه آمریکا از برجام را نشان از خوی استکباری و اصلاح‌ناپذیر بودن هیئت حاکمه این شیطان بزرگ دانستند.

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه، این راهپیمایی در بجنورد، مرکز خراسان شمالی با حضور جمع نمازگزاران و پس از اقامه نماز جمعه از محل مصلی امام خمینی(ره) آغاز و تا میدان قائم(عج) ادامه یافت.

مردم انقلابی در این راهپیمایی اعلام کردند که آمریکا برای مردم ایران همواره غیرقابل اعتماد بوده و این عهدشکنی و خروج یک‌جانبه از برجام، سبب بی‌اعتمادی او در سطح بین‌الملل شده است و همچنین ایران در چهل سال گذشته بدون آمریکا در مسیر رشد حرکت کرده است و ازاین‌پس از با انسجام بیشتر، مستحکم و با اراده قوی‌تر برای رسیدن به موفقیت گام برمی‌دارند.
 

 باطن عوام‌فریب آمریکا به دنیا نشان داده شود

امام‌جمعه بجنورد گفت: آمریکا عوام‌فریب است و باید باطنش به دنیا نشان داده شود.

آیت‌الله یعقوبی در نماز عبادی و سیاسی جمعه با اشاره به سخن امام علی(ع) مبنی بر اینکه شیعیان بر دوستی افرادی که پای عهدشان نیستند، اعتماد نکنید؛ افزود: بنابراین مشخص می‌شود که امامان ما نیز موضوع ظالم و عهدشکنی آن‌ها را یادآور شده‌اند.

وی ادامه داد: این سخن امام علی(ع) مبنی بر آن نیست که با دنیا قهر کنید بلکه به افرادی که عهدشکن هستند هیچ‌گاه اعتماد و تکیه نکنید.

وی اظهار کرد: خداوند در قرآن کریم فرموده که باید بر عهد و پیمان پایبند بود اما زمانی که طرف مقابل بر عهد بسته شده پایبند نبوده، برای طرف مقابل نیز جایی بر ایستادن عهد و پیمان وجود ندارد.

وی تصریح کرد: از سوی دیگر اروپا اعلام کرده در برجام باقی خواهد ماند اما باید مواظب بود چراکه آمریکا ارباب آن‌ها است.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی تأکید کرد: در این برهه زمانی دولت باید دقت کرده و حواس خود را جمع کند چراکه یک آزمون بزرگ جلوی پای آن وجود دارد.

خطیب نماز جمعه بجنورد گفت: دولت باید با متخصصان فن بیشتر صحبت کند و سخن مقام معظم رهبری را دستورالعمل خود قرار دهد.

وی به هفته غبارروبی مساجد نیز در ادامه اشاره کرد و افزود: ماه مبارک رمضان نزدیک است و باید مساجد پاکیزه شوند.

وی با بیان اینکه درست نیست که بر روی در و دیوار مساجد گردوغبار نشسته باشد، ادامه داد: باید مساجد شاداب و بانشاط نگه‌داشته باشد.

انتهای خبر/ اتفاقیه

 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.