سرویس ورزشی | کد خبر: 28976
تاریخ انتشار: 1397/02/23 - 10:03:40

برگزاری رالی تایم تریل موتورهای کراس و آفرود در استان؛

رقابتی نفس‌گیر و مهیج

رقابتی نفس‌گیر و مهیج,

موتورسواری و اتومبیلرانی از هیجان‌انگیزترین و نفس‌گیرترین رشته‌های ورزشی هستند كه این روزها به سوژه داغ جوانان و ورزش‌دوستان تبدیل‌شده‌اند. ویژگی‌هایی مانند سرعت، هیجان، خطر، رقابت، چالاكی و خستگی‌ناپذیری، می‌تواند در توصیف رشته‌های موتورسواری و اتومبیلرانی به كار رود و مخاطبان بسیاری را به خود جلب کند. 

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه، سال‌هاست ورزش اتومبیلرانی و موتورسواری در خراسان شمالی به خاطر نداشتن پیست استاندارد در حاشیه بود و علاقه‌مندان این ورزش از ساعت‌هایی که پر از هیجان و لذت است، محروم بودند.

هرچند گه گاهی چندین مسابقه رالی اتومبیلرانی آن‌هم در مکان‌های متعدد به همت علاقه‌مندان این ورزش برگزار می‌شد اما نداشتن پیست سبب فاصله طولانی‌مدت برای برگزاری این مسابقات بود و نمی‌شد پیش‌بینی دقیقی از برگزاری مسابقات داشت.

برگزاری هم‌زمان مسابقات در دو رشته اتومبیلرانی و موتورسواری در شهرستان‌های اسفراین و بجنورد این نوید را می‌دهد با راه‌اندازی پیست شاهد روزهای خوش این ورزش بود و دیگر با خبر برگزاری مسابقات متعجب نشد.

اتفاقیه به همین منظور با دبیر هیئت اتومبیلرانی و موتورسواری خراسان شمالی گفت‌وگو کرد.

 

ممانعت از حضور موتورهای بدون پلاک کراس

سهیل وطن‌خواه می‌گوید: برای پا گرفتن مسابقات موتورسواری از موتورهای مجوز دار پلاک دار استفاده‌شده و مانع از حضور سایر موتورسواران شدیم.

به گفته وطن‌خواه موتورهای بدون پلاک کراس با توجه به اینکه موتور ورزشی محسوب می‌شوند و در کشور عموماً به‌راحتی تردد دارند در استان مانع حضورشان شد و نتوانستند در مسابقات شرکت کنند.

وی تأکید کرد: مسابقات این دوره موتورسواری تنها با موتورهای پلاک دار تریل برگزار شد و موتورهای کراس بدون مجوز شرکت نکردند.

وی از تشکیل کمیته‌های این هیئت خبر داد و افزود: طبق ضوابط فدراسیون و اداره کل ورزش و جوانان خراسان شمالی، کمیته‌ها طبق چارت سازمانی چیدمان شده و تمامی کمیته‌ها به همراه روسای هیئت‌ها فعالیت خود را آغاز کرده‌اند.

 

نبود پیست کراس؛ دلیل جایگزینی تریل

وطن‌خواه بابیان اینکه مسابقات تایم تریل برای نخستین بار در تخته ارکان به همت علاقه‌مندان این ورزش و بدون حمایت از ارگان خاصی برگزارشده اظهار داشت: پیست مختص موتورهای کراس در استان نداریم و این موتورها مجوز شرکت در مسابقات را نیز ندارند به همین دلیل تریل را جایگزین کراس کردیم.

وی همچنین از راه‌اندازی پیست اتومبیل‌رانی در بجنورد و برگزاری مسابقات اسلالوم آقایان و بانوان در بجنورد بعد از عید فطر امسال خبر داد.

دبیر هیئت اتومبیلرانی و موتورسواری تأکید کرد: نمایندگان تمامی شهرستان‌های استان در این مسابقات حضور خواهند داشت.

وی در ادامه به عمده مشکلات موتورسواران اشاره و اظهار داشت: نداشتن پیست کراس و ریس موتورسواری عمدتاً سبب شده فعالیت علاقه‌مندان این ورزش با محدودیت مواجه شود.

به گفته وی تریل سواران هفتگی و ماهانه تور مسافرتی اطراف استان دارند و تمرینات خود را پیگیری می‌کنند.

وی همچنین به سومین دوره مسابقات آفرود استانی با شرکت ۱۷ نفر از علاقه‌مندان این رشته ورزشی در اسفراین خبر داد.

به گفته وی پیست اتومبیلرانی و موتورسواری استانداردهای لازم را دارد چراکه این رشته ورزشی توانسته جایگاه خوبی را پیدا بکند و سرگرمی خوبی را برای جوانان ایجاد نماید و بعد از کشتی با چوخه جزء ورزش‌های پرطرفدار این شهرستان است.

 

سومین دوره رقابت‌های آفرود با معرفی برترین‌ها به کار خود پایان داد

رئیس هیئت اتومبیلرانی و موتورسواری اسفراین نیز گفت: سومین دوره مسابقات استانی آفرود در محل پست این شهرستان در دو رشته کلاس ۴ سیلندر و شش سیلندر برگزار شد.

مهدی عربی گفت: در این دوره از مسابقات تعداد ۱۷ نفر از استان‌های خراسان رضوی و شمالی با یکدیگر به رقابت پرداختند که در پایان در رشته کلاس ۴ سیلندر رضا گریوانی از بجنورد، مهدی یگانه از بجنورد و سعید نوری حقانی از اسفراین به ترتیب مقام‌های اول تا سوم را به‌دست آوردند و در رشته کلاس ۶ سیلندر ولی جهانی از خراسان رضوی و شهرستان سبزوار در سکوی نخست ایستاد که در پایان با حضور مسئولین شهرستان به نفرات برتر این دوره از مسابقات کاپ و حکم قهرمانی و هدایای از سوی هیئت اتومبیلرانی و موتورسواری شهرستان اسفراین اهدا شد.

وی در پایان با اعلام نتایج مسابقات موتورسواری نیز افزود:در کلاس 250 آزاد(خارجی)مرتضی یزدانی، مصطفی محمدی و احسان مهدوی به ترتیب در جایگاه نخست تا سوم ایستادند.

به گفته وی در کلاس 250 ایرانی نیز علی آماده، دانیال جهان پناه و احسان طالب‌زاده به ترتیب عناوین نخست تا سوم را به خود اختصاص دادند.

انتهای خبر/ وحدانی


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.