سرویس اجتماعی | کد خبر: 29012
تاریخ انتشار: 1397/02/25 - 09:55:44

پاسخ مدیر روابط عمومی فرودگاه بجنورد به گلایه لغو پروازها؛

بی‌رغبتی شرکت‌های هواپیمایی کشور برای انجام پروازها از فرودگاه بجنورد

بی‌رغبتی شرکت‌های هواپیمایی کشور برای انجام پروازها از فرودگاه بجنورد,

مدیر روابط عمومی فرودگاه بجنورد، کمبود ناوگان هواپیمایی شرکت‌های هواپیمایی آسمان و ماهان همچنین بی‌رغبتی دیگر شرکت‌های هواپیمایی کشور برای برقراری پروازها از فرودگاه بجنورد را از علل اصلی لغو پروازها در فرودگاه بجنورد و قیمت بالای بلیت‌های پرواز بجنورد – تهران عنوان کرد.

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه، فرشاد ساکنی در پاسخ به گلایه‌های اخیر جمعی از هم استانی‌ها و شهروندان بجنوردی و درخواست پیگیری علت،  تعداد کم پروازها، لغو پروازها و قیمت بالای بلیت پروازهای بجنورد – تهران اعلام کرد: پروازهای مسیر بجنورد – تهران و بالعکس توسط دو شرکت هواپیمایی ماهان و آسمان انجام می‌شوند.

وی گفت: با توجه به اینکه این دو شرکت هواپیمایی با کمبود ناوگان همچنین فرسودگی ناوگان و تعمیرات آن‌ها مواجه هستند، این علل موجب شده‌اند تا فرودگاه بجنورد با لغو پروازها و تعداد کم پروازها مواجه باشد.

ساکنی در ادامه به بی‌رغبتی دیگر شرکت‌های هواپیمایی کشور برای برقرار پروازها در مسیر پروازی بجنورد – تهران نیز اشاره کرد و آن را از دیگر علل لغو پروازها، تعداد کم پروازها در فرودگاه بجنورد و قیمت بالای بلیت‌های پرواز بجنورد – تهران اعلام کرد.

به گزارش مدیر روابط عمومی فرودگاه بجنورد، در فروردین‌ماه سال 97، در فرودگاه بجنورد، هشت پرواز ورودی، هشت پرواز خروجی انجام شد.

در این ماه، 365 مسافر ورودی و 417 مسافر خروجی همچنین بیش از دو هزار کیلوگرم بار  ورودی و بیش از چهار هزار کیلوگرم بار خروجی داشته‌ایم.

بر اساس این گزارش، در فروردین‌ماه سال 96 نیز در فرودگاه بجنورد، 22 پرواز ورودی و 22 پرواز خروجی انجام شد.

در این ماه هزار و 145 مسافر ورودی و هزار و 349 مسافر خروجی همچنین بیش از هشت هزار کیلوگرم بار ورودی و بیش از 10 هزار کیلوگرم بار خروجی داشته‌ایم.

افزون بر این، بر اساس این گزارش اعلام‌شده است: در فرودگاه بجنورد در فروردین‌ماه سال 97 در مقایسه با فروردین‌ماه سال 96، تعداد پرواز ورودی 63.66 درصد، تعداد پرواز خروجی 63.66 درصد، تعداد مسافر ورودی 68.1 درصد، تعداد مسافر خروجی 69 درصد همچنین میزان بار ورودی 68.5 درصد و میزان بار خروجی نیز 61.75 درصد کاهش‌یافته‌اند.

انتهای پیام/ عصر اترک


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.