سرویس گزارش | کد خبر: 29014
تاریخ انتشار: 1397/02/25 - 10:19:10

گفت‌وگوی اتفاقیه با قهرمان اسفراینی کوراش ؛

کارنامه ورزشی‌ام با مدال جاکارتا تکمیل می‌شود

ورزشکارانی که برای استان ویترینی از افتخارات کسب کرده‌اند
کارنامه ورزشی‌ام با مدال جاکارتا تکمیل می‌شود,

 ورزشکاران حرفه‌ای  زندگی‌شان را وقف ورزش می‌کنند، خودشان این راه را انتخاب کرده‌اند و سختی‌هایش را به جان خریده‌اند و حالا باید این مسئولیت را برای نام استان و کشورشان به بهترین نحو با کسب مدال‌های خوش‌رنگ و درخشش در میادین آسیایی و جهانی به اتمام برسانند.

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه، این‌ها بخشی از گفته‌های الیاس علی‌اکبری قهرمان اسفراینی کوراش است، قهرمانی که همان ابتدای گفت‌وگو با اتفاقیه از این روزنامه به‌عنوان تنها رسانه بومی و محلی استان یاد می‌کند که مکانی برای بیان درد و دل‌های ورزشکاران است و تمامی قهرمانان و ورزشکاران می‌توانند بدون دغدغه در این رسانه بومی و محلی، بدون ترس از سانسور برخی مطالبشان درد و دل کنند تا شاید برخی‌ها از خواب زمستانی خود بیرون بیایند و فکری برای رشد ورزش و درد و دل‌های ورزشی‌های مظلوم و در حاشیه کنند.

 

سال‌هایی که وقف ورزش شده‌اند

علی‌اکبری می‌گوید: هرچند طی ماه‌های اخیر با ورود مدیرکل ورزشی بومی، امید می‌رود روند رو به رشدی شامل حال ورزش استان شود اما باید گاهی تلنگری بدون واهمه و ترس به مسئولان ورزشی زد تا سال‌هایی که ورزشکاران حرفه‌ای صرف ورزش و افتخار استانشان می‌کند بی‌نتیجه نماند.

این قهرمان کوراش 28 ساله که 13 سال از عمر خود را صرف این ورزش کرده معتقد است: هم‌اکنون مسئولیت سنگینی بر دوش دارم و وظیفه سنگینی احساس می‌کنم تا بتوانم با گذراندن این دوره‌های سخت مدال‌های خوش‌رنگی برای استان و کشورم به دست آورم.

وی از آرزوهای خود به کسب عنوان در جاکارتا اشاره می‌کند و می‌گوید: با کسب مدالی خوش‌رنگ در جاکارتا کارنامه ورزشی خود را تکمیل خواهم کرد.

وی تأکید می‌کند: در تمامی رویدادهای آسیایی، جهانی، جایزه بزرگ، آسیایی ساحلی و... مدال‌های بسیاری به دست آوردم گرچه برای رسیدن به این جایگاه سختی‌ها و مرارت‌های بسیاری را چشیدم و طعم روزهای سخت و تمرین‌های طاقت‌فرسا را هنوز از یاد نبرده‌ام و این روزها همچنان تا جاکارتا و کسب مدال ادامه خواهد داشت.

الیاس امسال در ترکمنستان مدال برنز بازی‌های آسیایی کسب کرد، قبل فینال  به دلیل آسیب‌دیدگی شدید نتوانست نتیجه دلخواه خود را کسب کند، پنجم فروردین‌ماه در مسابقات آسیایی هند نیز صاحب گردن‌آویز طلا می‌شود و با اقتدار تمامی حریفان خود را از پیش رو برمی‌دارد، ایران 3 طلا کسب می‌کند که در این رقابت‌ها یکی از طلاها به نماینده استان اختصاص داشت و مهتاب باغچقی نیز برنز آسیایی را به خود اختصاص داد، درنهایت با تشخیص کادر فنی و مدیر تیم ملی 3 نماینده‌ای که صاحب مدال طلا شدند به مسابقات جایزه بزرگ ازبکستان جام ریاست جمهوری اعزام شدند.

به گفته وی در رقابت‌های جام ریاست جمهوری ازبک‌ها از مقتدرترین رقبا حضور نداشتند، این رقابت‌ها ازنظر مالی جوایز خوبی دارد، تعداد زیادی از کوراش کاران برای جوایز ارزنده مسابقات حضور یافتند طوری که سالن گنجایش مسابقه را نداشت و در استادیوم مسابقات، با 4 تخته تاتامی از 9 صبح شروع و تا دو نیمه شب ادامه داشت.

وی تنها نماینده استان در این رقابت‌ها  اظهار می‌کند: این رشته وارد بازی‌های آسیایی شده و به‌عنوان رشته رسمی در 4 وزن در جاکارتا نماینده خواهیم داشت.

وی تأکید می‌کند: اردوی بعدی تیم ملی کوراش اواخر اردیبهشت‌ماه پیگیری می‌شود،تمرینات فشرده‌ای در نظر گرفته ‌شده است.

علی‌اکبری اظهار می‌کند: خراسان شمالی در این ورزش پتانسیل قوی دارد، کوروش خسرویار رئیس هیئت جودو و کوراش استان طی سال‌های اخیر زحمات زیادی برای این هیئت و ورزشکاران استان کشیده  و اگر حمایت‌ها از این ورزش نبود هم‌اکنون در جایگاه فعلی کوراش قرار نداشتیم.

 

میزبانی خراسان شمالی در مسابقات جهانی کوراش

وی با بیان اینکه استان محرومی هستیم اظهار داشت: با امکانات و اعتبارات محدود توانستیم طی سال‌های اخیر درخشش قابل‌توجهی داشته باشیم ضمن اینکه سال آینده نیز میزبان مسابقات جهانی کوراش هستیم.

وی افزود: سال گذشته مسابقات جوانان آسیا در سطح بالایی در استان برگزار شد و خراسان شمالی میزبانی قابل قبولی داشت.

وی درنهایت از مسئولان محل کار خود مهندس برزین و نظری به خاطر مهیا نمودن شرایط حضور در اردو و مسابقات تقدیر و اظهار داشت: قطعاً بدون حمایت این مسئولان شرایط برای حضور و کسب نتیجه مطلوب امکان‌پذیر نبوده و نیست.

وی در ادامه از عموی خود حسین علی‌اکبری که هم‌اکنون مربی تیم ملی کوراش بزرگ‌سالان و جوانان است به خاطر تلاش‌هایش برای وی قدردانی و ابراز امیدواری کرد با کسب نتیجه دلخواه خود در جاکارتا بتواند این را جبران کند.

انتهای گزارش/ وحدانی

 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.