سرویس ورزشی | کد خبر: 29015
تاریخ انتشار: 1397/02/25 - 10:22:54

نماینده استان بر روی سکوی نخست رقابت‌های آسیایی جودو

قاسم باغچقی به نشان طلا وزن منهای 90 کیلوگرم رقابت‌های جودو جوانان آسیا رسید.
نماینده استان بر روی سکوی نخست رقابت‌های آسیایی جودو,

جوجیتسو و کوراش، در دومین روز از نوزدهمین دوره رقابت‌های جودو قهرمانی جوانان آسیا که در شهر بیروت کشور لبنان به پایان رسید، قاسم باغچقی جوان شایسته جودو ایران بر سکوی نخست وزن منهای 90 کیلوگرم ایستاد.

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه، قاسم باغچقی پس از استراحت در دور نخست، جودوکار کره جنوبی را ایپون کرد و در ادامه حریف ویتنامی خود را با ضربه‌فنی از پیش رو برداشت و راهی فینال شد.

جوان شایسته جودو ایران در فینال جودوکار قزاق را ایپون کرد و مقتدرانه قهرمان شد.

قاسم باغچقی جودوکار خراسان شمالی در جدول 14 نفره وزن منهای 90 کیلوگرم پس از استراحت در دور نخست، جودوکار کره جنوبی را ایپون کرد و در ادامه حریف ویتنامی خود را با ضربه‌فنی از پیش رو برداشت و راهی فینال شد و در فینال جودوکار قزاق را ایپون و مقتدرانه بر سکوی اول ایستاد و صاحب گردن‌آویز خوش‌رنگ طلا شد.

علی محمدی بریمانلو دیگر نماینده استان نیز در وزن منفی 66 کیلوگرم پس از استراحت در گام نخست، در شرایطی که در ادامه حریفی از قرقیزستان را از پیش رو برداشته بود در دور سوم و چهارم به 2 جودوکار از تاجیکستان باخت و به‌عنوان هفتمی رسید.

در پایان یازدهمین دوره نوجوانان و نوزدهمین دوره جوانان آسیا در کشور لبنان تیم ۲۲ نفره کشورمان در بخش پسران و دختران با کسب ۷ مدال به کار خود پایان داد.

تیم نوجوانان کشور با ۱۰ شرکت‌کننده پسر و دختر تنها به ۱ مدال برنز دست پیدا کردند و یکی از ضعیف‌ترین نتایج طول تاریخ جودوی کشورمان را رقم زدند اما در مسابقات جوانان تیم ایران با ۱ طلا و ۱ نقره و ۴ برنز و ۱۲ شرکت‌کننده به کار خود پایان داد.

گفتنی است؛ هدایت تیم نوجوانان پسران بر عهده شاطر زاده و هدایت تیم جوانان بر عهده کاظمی و هدایت تیم‌های دختران بر عهده نلیا ازبک بود.

انتهای خبر/ پاک منظر

 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.