سرویس اجتماعی | کد خبر: 29038
تاریخ انتشار: 1397/02/27 - 09:51:15

مدیر مخابرات منطقه استان:

طرح اینترنت رایگان شهری در بجنورد آماده راه‌اندازی شد

طرح اینترنت رایگان شهری در بجنورد آماده راه‌اندازی شد,

مدیر مخابرات منطقه استان از برنامه راه‌اندازی طرح اینترنت رایگان شهری در بجنورد خبر داد و گفت: در راستای اجرای این طرح، چند ایستگاه در فضای باز شهری برای استفاده شهروندان از اینترنت رایگان آماده می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه، علیرضا هاشمی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: اینترنت بی‌سیم با همکاری شهرداری در سطح مکان‌های عمومی ازجمله بوستان‌ها، سینما و فرودگاه بجنورد به‌منظور استفاده عموم مردم به‌زودی راه‌اندازی می‌شود.

وی بیان داشت: در این طرح شهروندان می‌توانند هر روز در شعاع مشخصی از ایستگاه‌های یادشده، با واردکردن اطلاعات خواسته‌شده، اینترنت وای فای رایگان پرسرعت دریافت کنند.

هاشمی گفت: افزون بر این با همکاری دانشگاه علوم پزشکی استان و با نصب دکل اختصاص بی.تی.اس، اینترنت پرسرعت و وای فای در بیمارستان تازه تأسیس آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در شیروان و بیمارستان امام حسن(ع) در بجنورد برقرار می‌شود.

مدیر مخابرات منطقه خراسان شمالی با اشاره به اقدامات انجام‌شده به‌منظور اتصال مراکز بهداشت در روستاها به اینترنت پرسرعت، تصریح کرد: در مرحله نخست در 120 نقطه و در مرحله دوم در 200 نقطه از استان امکان اتصال مراکز بهداشت به اینترنت پرسرعت ویژه شبکه بهداشت فراهم می‌شود.

وی یادآور شد: در مرحله بعد همه مراکز بهداشت که امکانات مخابراتی در آن فراهم بوده از اینترنت پرسرعت ویژه شبکه بهداشت بهره‌مند ‌می‌شوند.

مدیرعامل شرکت مخابرات استان همچنین به اجرای طرح‌های گوناگون برای تقویت زیرساخت‌های مخابراتی استان اشاره کرد و گفت: بر همین مبنا 350 پروژه با صرف اعتبار 65 میلیارد تومان در راستای تقویت زیرساخت‌های مخابراتی استان خراسان شمالی اجرا و به بهره‌برداری رسید.

وی ادامه داد: این پروژه‌های زیرساختی که درزمینهٔ امور زیربنایی، فنّاوری اینترنت تلفن همراه در شهرها و جاده‌های اصلی به ال.تی.ای است به‌زودی در آیینی به‌صورت رسمی افتتاح می‌شود.

به گفته هاشمی با این فنّاوری سرعت اینترنت در گوشی تلفن همراه مشترکان همراه اول به 30 برابر سرعت فناوری 2G افزایش می‌یابد.

وی اضافه کرد: در خصوص زیرساخت‌های شبکه دیتای تلفن ثابت نیز 120 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری می‌شود که خدمات آن در مراکز چند شهرستان قابل‌ارائه است.

مدیر مخابرات منطقه استان یکی از دغدغه‌های مخابراتی در این استان را عدم پوشش تلفن همراه در زمان بحران عنوان کرد و گفت: با هماهنگی‌های انجام‌شده با دفتر مدیریت بحران استانداری، دیتا بیس مدیریت بحران نصب و راه‌اندازی شد.

وی بابیان اینکه با این اقدام، مشکل ترافیک خط در زمان بحران رفع شده است گفت: ازاین‌رو مدیران حوزه  مدیریت بحران استان به‌صورت خاص می‌توانند از مزایای برقراری ارتباط بهره‌مند شوند.

هاشمی بابیان اینکه 34 درصد از روستاهای استان فاقد آنتن دهی تلفن همراه است افزود: کوهستانی بودن و پراکنده بودن روستاها یکی از مشکلات در این استان است.

مدیر مخابرات منطقه خراسان شمالی 34 درصد از روستاهای استان را فاقد آنتن دهی تلفن همراه خواند و یادآور شد: 20 هزار مشترک به شمار مشترکان این شرکت در یک سال گذشته افزوده‌شده و هم‌اینک شمار مشترکان به بیش از یک‌میلیون و 200 هزار نفر رسیده است.

انتهای خبر/ منصوری

 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.