سرویس حوادث | کد خبر: 29040
تاریخ انتشار: 1397/02/27 - 09:56:44

مدیرعامل هلال‌احمر استان عنوان کرد:

امدادرسانی به 225 نفر گرفتار در سیل شهرستان‌های استان

مدیرعامل هلال‌احمر استان گفت: در پی وقوع سیل دو روز گذشته در شهرستان‌های شیروان، بجنورد، مانه و سملقان و راز وجرگلان به 225 نفر توسط 9 تیم عملیاتی امداد و نجات و 52 نجات گر و امدادگر امدادرسانی شد.

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه، محسن نجات گفت: در شهرستان شیروان در روستاهای بخش قوشخانه، قلهک علیا و سفلا، دده خان، باغ، حصار ینگی قلعه و ینگی قلعه سفلا 5 تیم به تعداد 35 نفر نجات گر، 7 دستگاه خودروی امدادی، 7 موتور لجن کش به 155 نفر از  مردم این روستاها خدمات‌رسانی کردند و همچنین تعداد 17 تخته پتو، 16 تخته موکت و 40 بسته مواد غذایی بین مردم این روستاها توزیع شد.

وی افزود: در روستای کرپشلی و اسمی شهرستان راز و جرگلان 11 دستگاه چادر امداد و نجات بین 15 خانوار و در روستای سریوان تپه شهرستان بجنورد نیز یک تیم 4 نفره امداد و نجات اعزام و 3 دستگاه چادر امدادی و بسته‌های غذایی توزیع شد.

نجات گفت: در روستاهای اینچه سفلا و علیا نیز 2 تیم 8 نفره امداد و نجات در سیلاب به این منطقه اعزام شدند و به مردم سیل‌زده این مناطق امدادرسانی کردند.

 

خسارت 300 میلیون تومانی سیل به تأسیسات آب و فاضلاب روستایی شیروان

مدیر آب و فاضلاب روستایی شهرستان شیروان گفت: برآورد می‌شود بارندگی‌های اخیر که موجب جاری شدن سیل در برخی از روستاهای این شهرستان شد 300 میلیون تومان خسارت به تأسیسات آب و فاضلاب روستایی این شهرستان وارد کرده باشد.

حسین جوان با اشاره به اینکه سیل به تعدادی از روستاهای بخش قوشخانه، مرکزی و سرحد آسیب وارد کرد، افزود: براثر جاری شدن سیل 50 متر از دیوار ساحلی روستاها تخریب شد.

وی ادامه داد: علاوه بر آن دو باب چشمه، یک هزار و 100 متر لوله انتقال آب تخریب شدند و یک حلقه آب دچار آب‌گرفتگی شد.

 

40 میلیارد ریال خسارت سیل به مانه و سملقان

معاون فرماندار مانه و سملقان خراسان شمالی گفت: بارش‌های رگباری باران سه‌شنبه‌شب گذشته که منجر به وقوع سیل در این شهرستان شد، 40 میلیارد ریال خسارت وارد کرده است.

رسول جهاندوست اظهار کرد: براثر وقوع سیل بیش از150منزل مسکونی تخریب یا آسیب دیده است.
وی بیان کرد: بخش زیادی از اراضی کشاورزی شهرستان بخصوص اراضی روستاهای گزآباد و اینچه سفلی و همچنین منازل این روستاها براثر سیل تخریب شده است.
وی افزود: ستاد بحران از سه‌شنبه‌شب تشکیل جلسه داده و جمعیت هلال‌احمر به‌طورجدی وارد عمل شده است و آب‌گرفتگی تمامی واحدهای مسکونی روستاها برطرف شده است.

انتهای پیام/


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.