سرویس ورزشی | کد خبر: 29120
تاریخ انتشار: 1397/03/02 - 10:10:41

گزارش اتفاقیه از اوضاع بی‌رمق بدمینتون در شهرستان‌های استان؛

توپ و راکت‌های بر زمین نشسته

توپ و راکت‌های بر زمین نشسته,

بدمینتون گرچه روزهای خوشی را سپری می‌کند و ارتقاء سطح داوران و مربیان، برگزاری میزبانی‌های متعدد و اعزام به لیگ‌ها و مسابقات کشوری کارنامه درخشانی را برای این رشته ورزشی به ثبت رسانیده است اما برخی شهرستان‌ها از داشتن این ورزش مهیج و مفرح محروم‌اند و هیئت ورزشی مربوطه درصدد راه‌اندازی این رشته در شهرستان‌هایی نظیر فاروج و اسفراین است.

عدم فعالیت هیئت بدمینتون در شهرستان‌های فاروج و اسفراین

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه، رئیس هیئت بدمینتون خراسان شمالی می‌گوید: این رشته ورزشی در شهرستان‌هایی نظیر فاروج و اسفراین باوجود دارا بودن پتانسیل و استعدادهای قابل‌توجه فعال نیست.

به گفته برات وثوق پیگیری‌های بسیاری برای راه‌اندازی و فعالیت این ورزش در شهرستان‌ها انجام‌شده است، طی سه ماه اخیر شهرستان گرمه توانسته عملکرد قابل‌توجهی ارائه دهد، شهرستان‌های شیروان و آشخانه و راز و جرگلان نیز تمرینات قابل قبولی دارند و توانسته‌اند به‌خوبی برای اشاعه این ورزش گام بردارند.

وی ابراز امیدواری کرد شهرستان‌های اسفراین و فاروج نیز از پتانسیل‌های خود غافل نشوند و برای رشد و ارتقاء این ورزش گام‌های اساسی بردارند.

برگزاری میزبانی لیگ دسته دو بانوان بعد از ماه رمضان

وثوق از برگزاری میزبانی لیگ دسته دو بانوان بعد از ماه رمضان خبر داد و افزود: در مجمع عمومی فدراسیون تقاضای میزبانی داده‌شده و به‌تازگی با این درخواست موافقت کرده‌اند.

به گفته وثوق نخستین مرحله رنکینگ رده سنی جوان و بزرگ‌سال خانم‌ها، انتخابی تیم لیگ دسته دو بانوان برگزارشده است، نخستین مرحله رنکینگ جوان و بزرگ‌سال و نخستین مرحله رنکینگ نونهالان و نوجوانان دختر نیز از برنامه‌های این هیئت است.

تیرماه، اعزام تیم نونهالان استان به رقابت‌های قهرمانی کشور

وی از اعزام تیم نونهالان استان به رقابت‌های قهرمانی کشور خبر داد و افزود: این مسابقات تیرماه برگزار می‌شود.

وی از برگزاری میزبانی یک مرحله رنکینگ جوانان پسر خبر داد و اظهار داشت: امسال این مسابقات در سه مرحله برگزار می‌شود و یک مرحله در این استان میزبانی خواهد شد.

وی از برگزاری میزبانی اردوی تیم ملی بزرگ‌سالان جوان کشور به میزبانی بجنورد خبر داد و افزود: تقاضای دوره مربیگری درجه 3 به 2 آقایان و بانوان داده‌شده ظرفیت برگزاری هر دو دوره را نیز داریم.

وثوقی اظهار داشت: هرساله دو مرحله میزبان لیگ دسته یک آقایان هستیم.

هجده؛ رتبه بدمینتون استان در کشور

وی به رتبه این رشته ورزشی در کشور نیز اشاره و افزود: سال 95 در رتبه 18 کشوری قرار داشتیم، پارسال هنوز ارزیابی نشده است.

وی به عناوین قابل‌توجه استان طی سال گذشته اشاره و اظهار داشت: پارسال در لیگ دسته یک در رتبه چهارم کشور قرار داشتیم، سال 95 نیز رتبه سوم را به خود اختصاص دادیم.

به گفته وی در مسابقات نونهالان قهرمانی کشور نیز پارسال در رتبه هفتم کشور قرار گرفتیم، در رده نوجوانان پسر دو مقام هفتمی، در پیشکسوتان مقام سوم کشوری به نمایندگان این استان اختصاص یافت.

وی از حمایت صددرصدی مدیرکل ورزش استان از برگزاری میزبانی در این استان خبر داد و اظهار داشت: با حمایت‌های مدیرکل ورزش این استان، اعلام آمادگی میزبانی ارائه‌شده است.

وی سطح مربیان استان را قابل‌قبول ارزیابی و افزود: نیاز به دوره‌های ارتقاء داریم گرچه این استان دارای مربیان با سطوح متعدد است و ازنظر دانش مربیگری مشکلی نداریم اما دوره‌های ارتقا برای تمامی مربیان در هر سطحی یک نیاز است.

وی از تقاضای هیئت برای برگزاری دوره‌های ارتقاء داوران خبر داد و افزود: امسال دوره مربیگری درجه 3 آقایان را تقاضا دادیم، بانوان نیز دوره داوری درجه 3 آن‌ها برگزار خواهد شد.

به گفته وی چندین کارگاه توجیهی مربیگری و داوری نیز درخواست داده‌شده و مدرس حضوری یا از طریق ویدئو کنفرانس خواهیم داشت.

انتهای گزارش/ وحدانی


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.