سرویس سیاسی | کد خبر: 29133
تاریخ انتشار: 1397/03/03 - 09:44:42

سوم خرداد؛ روز فتح ارزشها

اگر بخواهی از خرمشهر بنویسی باید در میدان های رزمش حاضر بوده باشی تا بتوانی حجم عظیم حادثه و جغرافیای این شهر را از هنگامه سقوط و خونین‌شهر شدن تا فتح بزرگ آن به تصویر کشی
 سوم خرداد؛ روز فتح ارزشها,

اگر از خرمشهر می‌گویی باید قبل از آن واژه‌هایی چون شط خون، مرز جنون، کارون مجنون و زخم و اروند و مرغان مهاجر را درک کرده باشی و خندیدن غنچه‌های چیده شده را موقع پرپر شدنشان دیده باشی.

آری می خواهم از پایمردی مردانی بنویسم که در شجاعت و ایستادگی و خستگی‌ناپذیری‌شان تاریخ مانند آن‌ها ندیده است.
روز 24آبان ماه 59، روز آتش بود و خون و جانبازی و میدان جنون، روزی را می‌گویم که رژیم بعث دانش آموزان یک مدرسه دخترانه را به اسارت برد. اعضای یک خانواده را کنار دیوار حیاط صف کرد و به جرم خرمشهری بودن به رگبار گلوله بست. بر گردن سالمندانش گردنبند نارنجک آویخت، شهر غارت شد، چاه‌ها خشکید، سبزه ها سوخت، نخل‌ها سربریده شدند و شمار زیادی از مردم بی دفاع میهنمان به فیض شهادت نائل شدند و شهر به تصرف ناپاکان درآمد.
575
روز خرمشهر جدایی و تنهایی را تحمل کرد و 575 روز از آن روز خونین، از آن روز تلخ، از آن روز رزم و مبارزه بی‌امان گذشت، عملیاتی مقدس با رمز یا علی ابن ابیطالب (ع) در ساعت یک بامداد اردیبهشت 61 آغاز شد.
عملیات در چهار مرحله انجام شد، آخرین مرحله آن ساعت 22 و 30 دقیقه یکم خردادماه شروع شد، هشت لشگر زرهی و پیاده به همراه ده‌ها تیپ مستقل و کماندو دشمن ، رو در رو با لشگر اسلام که تعدادشان به دو لشگر هم نمی‌رسید قرار گرفت و مبارزه بی‌امان آغاز شد، قرارگاه‌های نصر و فجر در این عملیات از دو طرف شهر پیشروی را آغاز و دشمن را محاصره کردند ، روز سوم خردادماه، حلقه محاصره تنگ‌تر شد و لشگر انبوه دشمن بعد از دو روز محاصره در هوای سوزان خرمشهر طاقتشان طاق شد و دست از مقاومت کشیدند.
لحظه‌شماری برای آزادی خرمشهر، قلب میلیون‌ها ایرانی پر غرور را به تپش وا داشت، در این عملیات 80 درصد نیروهای عراق نابود شد.
19
هزار سرباز رژیم بعث عراق به اسارت شیر مردان اسلام درآمدند و تعداد زیادی تانک و هواپیما و نفربر دشمن به غنیمت نیروهای رزمنده ایران در آمد و سرانجام بعد از 48ساعت تلاش بی‌امان و جان نثاریهای فرزندان اسلام، صدایی آشنا از رادیو شنیده شد!
شنوندگان عزیز توجه فرمایید! شنوندگان عزیز توجه فرمایید!
خرمشهر! شهر خون و قیام آزاد شد !
و بدین سان، خرمشهر بار دیگر تاج عزت بر سر نهاد و روز سوم خرداد تجلی رهروان نوری شد که برای ثبت ارزش‌هایش چه جانهای معزز و معظمی که نثار نگشت، اما صد حیف چه محمدها و جهان آراهای بزرگی را قبل از اینکه ببینند و بشنوند خرمشهر را به دست آوردیم از دست دادیم،سوم خرداد سالروز حماسه آزادسازی خرمشهر مبارک باد.

انتهای پیام/اتفاقیه

 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.