سرویس اجتماعی | کد خبر: 29146
تاریخ انتشار: 1397/03/05 - 10:48:29

خبر خوش «قوامی» در نشست کمیته برنامه‌ریزی اسفراین؛

اجرای طرح راه‌آهن جوین- اسفراین شتاب می‌گیرد

اجرای طرح راه‌آهن جوین- اسفراین شتاب می‌گیرد,

نائب رئیس کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس شورای اسلامی گفت: هیئت‌امنای صندوق توسعه ملی به‌تازگی استفاده از منابع این صندوق برای اجرای پروژه‌های ریلی را تصویب کرد و با این اقدام اجرای طرح راه‌آهن جوین- اسفراین شتاب می‌گیرد.

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه، هادی قوامی روز جمعه در نشست کمیته برنامه‌ریزی اسفراین اظهار کرد: بر اساس این مصوبه می‌توان 350میلیون دلاری که در سفر رئیس‌جمهوری به خراسان شمالی در سال 94 برای اجرای پروژه ریلی جوین- اسفراین قول تأمین داده‌ شده بود، عملیاتی کرد.
نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی افزود: 10 کیلومتر از عملیات اجرایی راه‌آهن اسفراین- جوین که تنها خط ریلی در حال ساخت خراسان شمالی برای اتصال به شبکه ریلی کشور است، باقیمانده که با تزریق اعتبار صندوق توسعه ملی اجرای این طرح شتاب خواهد گرفت.
وی گفت: از رئیس‌جمهوری، رئیس سازمان برنامه بودجه کشور و وزیر راه تقاضا کردیم تا اجرای این پروژه ریلی را در اولویت قرار دهند.
نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: 440 میلیارد ریال اعتبار در سال 97 به این شهرستان اختصاص یافته است که از این میزان 200میلیارد ریال برای استفاده در پروژه‌های اولویت‌دار بالای 80 درصد پیشرفت فیزیکی هزینه خواهد شد.
به گزارش ایرنا؛ شهرستان 120هزارنفری اسفراین در 60 کیلومتری جنوب شرق بجنورد مرکز خراسان شمالی قرار دارد.

 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.