سرویس اجتماعی | کد خبر: 29167
تاریخ انتشار: 1397/03/06 - 10:55:54

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان هشدار داد:

خطر خاموشی در صورت رعایت نکردن مدیریت مصرف

خطر خاموشی در صورت رعایت نکردن مدیریت مصرف,

مدیرعامل شرکت توزیع برق خراسان شمالی با اشاره به بحران کم‌آبی امسال، از احتمال به هم خوردن موازنه تولید و مصرف انرژی در ایام پیک سالانه خبر داد و گفت: اگر مدیریت مصرف انرژی را لحاظ نکنیم، با خاموشی گسترده برق مواجه خواهیم شد.

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه،علیرضا صبوری در گفت‌وگو با خبرنگار ما با تأکید بر لزوم مدیریت مصرف انرژی، اظهار داشت: ذخیره محدود آب پشت سدها در پی بارش‌های ناچیز، رشد مصرف سالانه برق به‌واسطه افزایش تعداد مشترکان و همچنین شروع فصل گرما و افزایش مصارف سرمایشی ازجمله دلایل کمبود 5 هزار مگاوات انرژی در پیک امسال کشور است که اگر نتوانیم مصارف خود را مدیریت کنیم به‌طورقطع با خاموشی مواجه می‌شویم.

صبوری یکی دیگر از راه‌های جبران کمبود انرژی را واردکردن انرژی از کشورهای دیگر دانست و تصریح کرد: این در حالی است که برق، حکم کالای ایرانی را دارد و برای تحقق شعار سال که حمایت از کالای ایرانی است، باید با صرفه‌جویی بیشتر، این کالا را قدر بدانیم.

وی با بیان این‌که هر ایرانی با خاموش کردن یک لامپ اضافه در ساعات اوج مصرف می‌تواند به عبور موفق از بحران انرژی کمک کند،اظهار داشت: برای کنترل میزان مصرف‌کنندگان عمده برق نیز تمهیداتی اندیشیده شده تا در روزهای گرم سال مجبور به اعمال خاموشی نشویم.

وی گفت: مشترکان خراسان شمالی، سال گذشته بالغ‌بر 2 میلیارد کیلووات ساعت انرژی مصرف کردند که برای تولید این میزان انرژِی 500 میلیون لیتر سوخت مورداستفاده قرار گرفته است.

صبوری مدیریت مصرف انرژی را اقدامی در جهت حفظ منابع سوختی و کاهش آلایندگی زیست‌محیطی نیز عنوان کرد و از همه مشترکان برق استان خواست تا برای گذر سلامت از پیک‌بار امسال، مصارف انرژی خود را مدیریت کنند.

انتهای خبر/ آقایی


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.