سرویس سیاسی | کد خبر: 29328
تاریخ انتشار: 1397/03/20 - 11:30:26

استاندار در نشست صمیمی با مدیران رسانه:

سواد رسانه‌ای و دانش حقوقی اهالی رسانه ارتقا یابد

سواد رسانه‌ای و دانش حقوقی اهالی رسانه ارتقا یابد,

استاندار خراسان شمالی با بیان این‌که انتظار می‌رود خبرنگاران و اصحاب رسانه استان برای ارتقای سواد رسانه‌ای و دانش حقوقی بیشتر برنامه‌ریزی و تلاش کنند، ارتباط بین بدنه مدیریتی و رسانه‌ها را ضروری و دوطرفه دانست و بر تقویت آن تأکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه، محمدرضا صالحی جمعه‌شب در نشست صمیمی با مدیران رسانه‌های استان با بیان این‌که از مولای متقیان حضرت علی(ع) باید یاد بگیریم که در هر کاری اصل بر تخصص است، گفت: در کارهای بخشی تأکید بر تخصص افراد اما در امور فرابخشی، تأکید بر کار مدیریتی است چراکه برخی کارها بیش از آن‌که نیاز به افراد متخصص داشته باشد، به دانش و توان مدیریتی افراد نیاز دارد تا با بهره‌مندی از مشاوران در بخش‌های تخصصی پشتیبان تمامی بخش‌ها باشند. 

صالحی در ادامه خطاب به مدیران رسانه‌های استان تأکید کرد: انتظار بنده از رسانه‌های استان توجه به سواد رسانه‌ای و آشنایی خبرنگاران با موازین حقوقی است. 
وی مطرح کرد: در ابتدای ورودم به خراسان شمالی اعلام کردم هیچ شکایتی علیه خبرنگاران نباید مطرح شود و هم چنان بر آن پایبند هستم ولی این به معنای عدم‌حمایت و دفاع بنده از اقدامات دولت نیست، بنابراین دفاع از عملکرد دولت و پاسخ به‌نقد ناصحیح، حق بنده است.
صالحی با تأکید بر این‌که بنده هم به ارائه آمار و اطلاعات دقیق اعتقاددارم، گفت: ما دارای رتبه نخست نرخ مشارکت اقتصادی و رتبه چهارم در نرخ بیکاری پایین هستیم اما بنده هم بر این باور هستم که درآمد سرانه مردم پایین است و باید به دنبال حل این مشکل باشیم.
صالحی اشاره داشت: برخی نقدها بر اساس نداشتن اطلاعات صحیح و کامل است اما برخی نقدها علی‌رغم علم به اطلاعات دقیق  بیان می‌شود که در این صورت نقدی ناصحیح است.
 
گفتنی است در این نشست تأکید بر افزایش تعامل بدنه مدیریتی استان با رسانه‌ها، توجه به اقتصاد رسانه‌های استان، تأکید بر ارتقای سواد رسانه‌ای، جلوگیری از خطر شکل‌گیری رسانه‌های صرفاً دولتی، تأکید بر فضای همدلی به‌ویژه در بین رسانه‌های استان، تعریف جایگاه حمایتی از رسانه‌های ملی، توجه به رسانه‌های مجازی، تأکید بر رعایت اصول رسانه‌ای و پرهیز از ایجاد حاشیه، از مطالب مورداشاره مدیران رسانه‌های استان بود.

انتهای خبر/

 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.