سرویس سیاسی | کد خبر: 29329
تاریخ انتشار: 1397/03/20 - 11:36:14

عزیزی:

اروپایی‌ها به خاطر حیثیت خودشان به برجام عمل می‌کنند

اروپایی‌ها به خاطر حیثیت خودشان به برجام عمل می‌کنند,

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس معتقد است که اروپایی‌ها برای دفاع از حیثیت خود رضایت ایران را جلب خواهند کرد و در موضوع برجام به آنچه مقام معظم رهبری قائل شدند عمل خواهند کرد.

عبدالرضا عزیزی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به شروطی که مقام معظم رهبری در جلسه دیدار با مسئولان عالی نظام در خصوص برجام برای اروپایی‌ها قائل شدند، گفت: من در آن روز در آن سخنرانی حضور داشتم و به‌دقت سخن‌های مقام معظم رهبری را گوش می‌دادم. در واقع مقام معظم رهبری چراغ راه بسیار روشنی را برای کارگزاران نظام جمهوری اسلامی تعیین کردند. اگر واقعاً افرادی که تابع ولایت هستند، کارگزار نظام هستند، به این سخنرانی توجه و به آن عمل کنند بسیاری از مشکلات ما حل خواهد شد. در این صورت دیگر کسی برجام را گردن این‌وآن نمی‌اندازد چراکه مقام معظم رهبری فرمودند برجام را به گردن هم نیندازید، در این مورد بحث نکنید، مصالح نظام مهم‌تر است، با هم وحدت داشته باشید.

وی افزود: کسانی که تابع ولایت هستند باید این موضوعات را رعایت کنند، این موضوع خودش می‌تواند در جامعه ما آرامش ایجاد کند. موضوع بعدی که مقام معظم رهبری به آن اشاره کردند شروطی بود که همگی در چارچوب برجام بود. من در مصاحبه‌های مسئولین اروپایی مطالعه کردم، در آنجا هم گفته شده بود که شروط مقام معظم رهبری در چارچوب برجام است و ما سعی می‌کنیم به آن‌ها عمل کنیم، باید عمل کنند چراکه این یک معاهده بین‌المللی است. اگر یک کشور ناقض قوانین بین‌المللی از این معاهده خارج‌شده دلیل بر آن نیست که دیگران به این معاهده عمل نکنند. آمریکا به نقض معاهدات بین‌المللی معروف است.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس ادامه داد: آمریکا از بسیاری از معاهدات همچون معاهده محیط‌زیست خارج‌شده، آمریکا نشان داده که برایش قانون جنگل مهم است. این موضوع هم برای کشورهایی که باج نخواهند داد مانند ایران،‌ روسیه و چین قابل‌قبول نیست. در واقع اروپایی‌ها، چینی‌ها و روس‌ها برای اینکه نشان دهند آمریکا در جهان قدرت مطلق نیست و جهان چندقطبی است و برای اینکه از حیثیت خود دفاع کنند و آنچه در برجام گفته شده و آنچه مقام معظم رهبری قائل شدند عمل می‌کنند و رضایت ایران را جلب می‌کنند وگرنه چه لزومی دارد که ما خودمان را محدود کنیم؟ اگر آن‌ها به تعهداتشان عمل کنند ما هم در چارچوب معاهده فعالیت می‌کنیم.

انتهای پیام/


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.