سرویس سیاسی | کد خبر: 29370
تاریخ انتشار: 1397/03/22 - 12:24:23

استاندار تأکید کرد:

افزایش سهم زنان در عرصه‌های مدیریتی استان

افزایش سهم زنان در عرصه‌های مدیریتی استان,

استاندار خراسان شمالی بر به‌کارگیری بانوان توانمند در عرصه‌های مدیریتی تأکید کرد و گفت: این قشر از جامعه باید در حوزه مدیریت عمرانی نقش‌آفرینی کنند.

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه، محمدرضا صالحی در نشست شورای اداری استان که با معرفی رضا رجب‌زاده به‌عنوان معاون جدید هماهنگی امور عمرانی استاندار همراه بود، اظهار داشت: پیگیری پروژه‌های راه‌آهن جوین- اسفراین – بجنورد و شیروان و گرگان، بجنورد، مشهد، پیگیری و نظارت بر جاده میامی به اسفراین با لحاظ منافع مردم شهرستان‌های گرمه و جاجرم، نظارت بر پیگیری مقاوم‌سازی منازل روستایی، تسریع در ساخت اتاقک‌های دیجیتال در روستاها برای تکمیل پوشش صداوسیما، راه‌اندازی اردوگاه دانش‌آموزی و پیگیری احداث فاز یک درمانگاه ناباروری نیز باید در دستور کار معاون جدید هماهنگی امور عمرانی به‌عنوان اولویت‌ها قرار گیرد.
وی ادامه داد: تسهیل فعالیت و تقویت نقش سازمان‌های مردم‌نهاد و شناسایی امور اجرایی قابل‌واگذاری به این سازمان‌ها، کمک به توسعه متوازن به‌خصوص در مناطق محروم و مرزی، نظارت بر عملکرد شهرداری‌ها و دستگاه‌های اجرایی حوزه عمرانی، توجه به حوزه مدیریت مصرف آب و افزایش بهره‌وری آب و رسیدن به بهره‌وری 60 درصدی در مصرف آب کشاورزی تا سال 1400، تعادل بخشی به سفره‌های آب زیرزمینی و جلوگیری از برداشت‌های غیرمجاز نیز باید در اولویت‌های کاری حوزه امور عمرانی استانداری قرار گیرد.
صالحی خاطرنشان کرد: گسترش زنجیره ارزش در بخش کشاورزی، تقویت کشت گلخانه‌ای، به حداقل رساندن رشد مصرف انرژی و مصرف کود و سموم در بخش کشاورزی، توسعه طرح‌های یکپارچه‌سازی اراضی با استفاده از سامانه‌های نوین آبیاری، حفاظت از جنگل‌ها و مراتع، جلوگیری از فرسایش خاک و بیابان‌زایی نیز باید جزو موارد استمرار فعالیت‌ها در حوزه عمرانی تلقی شود.
استاندار خراسان شمالی درباره پروژه راه‌آهن مشهد-بجنورد-گرگان تصریح کرد:  15درصد سهم دولت، هم از طریق آستان قدس رضوی و هم برابر قانون بودجه سال 97 از طریق صندوق توسعه ملی قابل وصول است. صالحی در ارتباط با تکمیل جاده بجنورد به جنگل گلستان نیز اظهار داشت: هرچند که باید نظارت و پیگیری‌های مستمری انجام شود اما تاکنون 60 میلیارد تومان به پیمانکاران این پروژه به دلیل سرعت در کار بدهکار هستیم و این در حالی است که نمایندگان مجلس شورای اسلامی تنها 51 میلیارد تومان اعتبار برای این پروژه مصوب کرده‌اند اما به‌رغم همین کمبود اعتبار باید بازهم کار را ادامه داد.

 

ارزش‌های جامعه نباید کمرنگ شود
نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه بجنورد نیز در این جلسه اظهار داشت: ارزش‌هایی که در این جامعه تبلور پیداکرده، دشمنان می‌خواهند به طرق مختلف موجب از بین رفتن آن شوند.
آیت‌الله یعقوبی خاطرنشان کرد: بنا بر تعبیر پیامبر اسلام(ص) جوانان و زنان دو طایفه آسیب‌پذیر جامعه هستند و لذا دشمنان همیشه بیشترین تمرکز خود را در حوزه تهاجم فرهنگی بر روی این دو قشر دارند که باید بر روی مسائلی همچون پایبندی به ارزش‌های جامعه، امربه‌معروف و نهی از منکر تأکید کرد.

 

تأکید بر برنامه راهبردی در حوزه عمران استان
معاون جدید هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان شمالی نیز گفت: آنچه پیش روی ماست، تدوین برنامه راهبردی است و به‌رغم کمبود اعتبارات آنچه تاکنون به‌دست‌آمده، در سایه تلاش و پشتکار تمام مدیران دستگاه‌های اجرایی و هدایت‌های استاندار بوده است.
رضا رجب‌زاده تصریح کرد: در سایه انسجام، همدلی و تعامل با مسئولان و نمایندگان استان باید زمینه‌ساز توسعه بیش‌ازپیش استان فراهم شود. وی با قدردانی از رویکرد استاندار خراسان شمالی در جوان‌گرایی و واگذاری مسئولیت‌ها به جوانان اضافه کرد: آموخته‌ام آخرین مشکل در اجرای پروژه‌ها، مشکل و تنگنای مالی است که با کار میدانی و همدلی و انسجام می‌توان بر خیلی از آن‌ها فائق آمد.

 

تکمیل و بهره‌برداری از 6300 پروژه طی 54 ماه
محمدحسین علی نیا معاون پیشین امور عمرانی استاندار نیز با اشاره به دوران مسئولیت 54 ماهه خود در این سمت، به وجود انبوه پروژه‌های ناتمام به‌جامانده پیش از روی کار آمدن دولت تدبیر و امید اشاره کرد و گفت: طی این مدت 6300 پروژه با 3100 میلیارد تومان اعتبار هزینه شده در استان تکمیل و بهره‌برداری شد و بسیاری از شاخص‌های عمرانی و توسعه‌ای در روستاها و شهرهای استان به میزان قابل‌توجهی ارتقا یافت.
گفتنی است، طی این نشست، از تلاش‌های علی نیا معاون سابق هماهنگی امور عمرانی، قدردانی و رضا رجب‌زاده به‌عنوان معاون جدید استاندار معرفی شد.

انتهای پیام/

 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.