سرویس ورزشی | کد خبر: 29374
تاریخ انتشار: 1397/03/22 - 12:40:39

اتفاقیه گزارش می‌دهد؛

ورزش‌های همگانی در شب‌های رمضان

ورزش‌های همگانی در شب‌های رمضان,

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه، ماه رمضان رو به اتمام است و هنوز ورزش‌های شامگاهی بعد افطار برقرار است، کافی است از خانه بیرون بیایی تا این لحظات زیبا را از نزدیک ببینی و قدم بزنی تا بدانی ورزش کردن در این شب‌ها چه لذتی دارد، حضور و هیجان مردم موج می‌زند، برخی مشغول ورزش کردن هستند آن‌ها با شور حضورشان نشان می‌دهند که لذت و اهمیت ورزش همگانی را به‌خوبی درک کرده‌اند و در این شب‌ها بعد از افطار هیچ‌چیزی غیر از ورزش نمی‌چسبد. اینجا پر است از آدم‌هایی که سریع راه می‌روند و یا می‌دوند، عده‌ای هم توپ برداشته‌اند و در بخشی از پارک والیبال و یا وسط بازی می‌کنند.

ورزش که همواره برای سلامتی جسم و روح به آن سفارش شده در این ماه مبارک جایگاه ویژه‌ای دارد و می‌تواند نقش خود را بهتر و بیشتر ایفا کند، این شب‌ها فرصت خوبی است برای این‌که یک دل سیر در پارک‌ها قدم بزنی، بدوی و ورزش کنی، در این شب‌ها ورزشکار و غیر ورزشکار ندارد همه با عشق برای تحرک و سلامتی جسم و روحشان می‌آیند چراکه ورزش با حس و هیجان ماه مهمانی خدا نه‌تنها بیگانه نیست بلکه بهترین روزها و شب‌هایش را در این ماه می‌گذراند.

 

جای خالی استعدادیابی

در این شب‌ها جای خالی برخی مسئولان هیئت‌ها خالی بود تا کشف استعداد داشته باشند، این شب‌ها فرصت خوبی بود تا برخی‌ها برای توسعه ورزش در استان گامی بردارند اما شاید کم‌لطفی کردند و آن‌طور که شایسته بود نتوانستند از وجود ورزشکاران خودجوش استفاده کنند.

هیئت ورزش‌های همگانی همچون سال‌های گذشته نقش خود را به‌خوبی توانست ایفا کند گرچه جای خالی استعدادیابی به‌خوبی احساس می‌شد اما حدود دو هفته از این ماه هر هفته همایش‌ها برگزار شد، این بار ورزشکاران حرفه‌ای نیامده بودند تا ورزش موردنظر خود را معرفی و اجرای تکنیک کنند این بار آمدند تا ضمن معرفی ورزش موردنظر خود عموم مردم را نیز به‌پای کار دعوت کنند.

عموم مردم حاشیه شهر بیشتر از سایرین در این همایش‌ها حضور داشتند و در کنار ورزش با آش پذیرایی می‌شدند و این امر به خوشمزگی‌های این همایش می‌افزود.

رئیس هیئت ورزش‌های همگانی خراسان شمالی در گفت گو با خبرنگار ما از برگزاری همایش‌های متعدد توسط این هیئت نظیر فوتبال حبابی، پرثوآ، پیلاتس، یوگا، لیوان چینی، بازی کودکان، روپایی، طناب زنی و... در پارک تفریحی شهربازی و استعدادیابی در کمیته‌های متعدد خبر داد.

به گفته مجید جودت این همایش‌ها از ساعت 21 هر شب بعد افطار شروع و تا 23 پیگیری می‌شد.

وی بابیان اینکه در سایر شهرستان‌ها نیز این همایش‌ها پیگیری شده است اظهار داشت: هدف ایجاد نشاط و شادی در بین عموم مردم و وادار کردن مردم به ورزش است.

 

نبود زیرساخت و امکانات محدود

وی تأکید کرد: متأسفانه زیرساخت‌های ورزش در استان محدود و از طرفی امکانات ورزشی این رشته در استان کم است و همین عامل سبب شد عمده همایش‌ها بدون تبلیغات برگزار شود درحالی‌که برگزاری همایش‌ها کار سنگینی بود که بر دوش 80 نفر از اهالی این هیئت قرار داشت.

وی افزود: برگزاری چنین همایش‌ها و دعوت از عموم مردم برای حضور در همایش نخستین تجربه این هیئت است و امید است در سال‌های آتی با تبلیغات گسترده و در فضای زیرساختی مناسب و امکانات بیشتر برگزار شود.

به گفته وی ورزش‌های شامگاهی نیز هر شب از ساعت 22 تا 23 زیر نظر آزاد بیگی مربی ورزش‌های شامگاهی پیگیری شده است.

وی از جای خالی سایر هیئت‌های ورزشی برای حضور در این همایش‌ها و استعدادیابی در رشته‌های متعدد خبر داد.

وی به حضور مسئولان ورزشی استان و ایجاد دلگرمی در اعضای هیئت همگانی استان اشاره کرد و افزود: هیئت همگانی به هدف خود که ایجاد نشاط و شادی در بین عموم مردم است رسیده و اینکه مردم خودشان خودجوش بدون تبلیغات هیئت در برنامه و همایش‌ها شرکت می‌کنند نشان‌دهنده توسعه این ورزش در استان است.

انتهای خبر/ وحدانی

 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.