سرویس حوادث | کد خبر: 29377
تاریخ انتشار: 1397/03/22 - 13:27:27

فرمانده انتظامی خراسان شمالی خبر داد؛

تشکیل 11 پرونده در حوزه مبارزه با جرائم اقتصادی استان

تشکیل 11 پرونده در حوزه مبارزه با جرائم اقتصادی استان,

فرمانده انتظامی خراسان شمالی با اشاره به نشکیل 11 پرونده در حوزه مبارزه با جرائم اقتصادی استان  گفت:امسال همچنین 75 فقره پرونده تخلف در اداره مبارزه با جرائم جنایی تشکیل‌شده است که 13 نفر در ارتباط با جرائم مختلف این حوزه دستگیرشده‌اند که کشف 2 فقره پرونده قتل از مهم‌ترین پرونده‌ها است.

سردار علیرضا مظاهری در جمع اصحاب رسانه با اشاره به اقدامات انجام‌شده از سوی پلیس آگاهی استان طی امسال اظهار داشت: در حوزه مبارزه با سرقت نیز از 525 فقره پرونده تشکیل‌شد که 375 فقره منجر به کشف‌شده است و 63 نفر سارق و مال‌خر دستگیرشده اند.

فرمانده انتظامی خراسان شمالی بابیان اینکه در همین مدت 11 پرونده در حوزه مبارزه با جرائم اقتصادی در حوزه‌های فرار مالیاتی، زمین‌خواری و رباخواری تشکیل‌شده است، افزود: این پرونده‌های جرائم اقتصادی به ارزش 815 میلیون تومان است که در این زمینه 15 نفر متهم دستگیر شدند.

سردار مظاهری بابیان اینکه طی این مدت 147 پرونده کلاه‌برداری و جعل تشکیل‌شد که از این تعداد 168 پرونده کشف و 120 نفر دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی خراسان شمالی بابیان اینکه در حوزه مبارزه با کالای قاچاق هم 30 فقره پرونده باارزش 205 میلیون تومان تشکیل‌شده است، خاطرنشان کرد:در این رابطه 33 نفر متهم دستگیر و بیش از 83 هزار کالای قاچاق کشف و ضبط‌شده است.

سردار مظاهری با اشاره به جزئیات سرقت به عنف که اخیراً در یک آرایشگاه زنانه بجنورد صورت گرفت، اظهار داشت:سارق با همدستی سه نفر با ورود به آرایشگاه و با تهدید سلاح سرد، طلا و جواهرات و تلفن همراه افراد را به سرقت برده بود که با تلاش ماموران سارق به همراه همدستانش در کمتر از 48 ساعت شناسایی و دستگیر شدند.

وی با تاکید بر اینکه باید با توجه به هشدارهای پلیس و رعایت نکات امنیتی از وقوع جرم جلوگیری شود، افزود: اصناف در تامین و ارتقای امنیت واحدهای مختلف صنفی نکات ضروری و امنیتی را رعایت کنند تا از وقوع سرقت و سایر حوادث این‌چنین توسط افراد سودجو، جلوگیری شود.

سردار مظاهری افزود: این سارقان، نقشه سرقت از منزل و سرقت از آرایشگاه دیگر از سطح شهر را نیز داشتند که نقشه آنان نقش بر آب شد.

انتهای خبر/آقایی

 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.