سرویس سیاسی | کد خبر: 29384
تاریخ انتشار: 1397/03/22 - 18:07:49

کوچکی‌نژاد در تذکر شفاهی:

سوال از رئیس‌جمهور پابرجاست/ روحانی باید در مجلس حضور یابد

نماینده رشت گفت: سوال از رئیس‌جمهور باقی است و وی باید در مجلس حضور یابد و پاسخگوی نمایندگان باشد.
سوال از رئیس‌جمهور پابرجاست/ روحانی باید در مجلس حضور یابد,
به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه، جبار کوچکی‌نژاد نماینده مردم رشت در جلسه علنی امروز طی تذکری شفاهی اظهار کرد: مطابق با اصل ۸۸ قانون اساسی، اگر مسائل اساسی برای مردم ایجاد شود مردم حق دارند از رئیس‌جمهور سوال بپرسند.
 
وی ادامه داد: با توجه به مشکلاتی که در بازار ارز ایجاد شده است و مسائلی چون تورم، رکود و حل نشدن مشکل مال‌‎باختگان، حق مردم و نمایندگان است که رئیس‌جمهور در مجلس حاضر شود و پاسخگو باشد.
 
نماینده مردم رشت با بیان اینکه هیئت رئیسه با دولت مماشات کرد و سوال از رئیس‌جمهور را طول داد، تصریح کرد: دولت تنها یک هفته فرصت دارد تا  از نمایندگان بخواهد سوال خود  را پس بگیرند، اما این سوال بعد از ساعت ۱۲ ظهر روز دوشنبه که یک هفته از مطرح شدن آن گذشته بود، پس گرفته شد و خلاف قانون اساسی است.
 
کوچکی‌نژاد تاکید کرد: هیئت رئیسه بر اساس ماده ۲۱۲ تخلف کرده و همچنان سوال از رئیس‌جمهور باقی است و وی باید در مجلس حضور یابد و پاسخگو باشد.
 
مسعود پزشکیان که ریاست جلسه را بر عهده داشت در پاسخ به این تذکر گفت: اینکه شما می‌گویید هیئت رئیسه  تخلف کرده است، صرفا نظر شخصی شماست.
 
وی اظهار کرد: اگر امضا می‌کنید چرا امضای خود را پس می‌گیرید؟ چه کسی گفته است که امضای خود را پس بگیرید و این گونه پشت تریبون اختلافات را بیان کنید؟
 
انتهای پیام/باشگاه خبرنگاران

به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.