سرویس ورزشی | کد خبر: 29389
تاریخ انتشار: 1397/03/23 - 10:07:37

کوه‌پیمایی‌های شبانه در باباموسی تا پایان شهریورماه ادامه می‌یابد؛

ثابت‌قدم تا قله

ثابت‌قدم تا قله,

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه، شب‌های رمضان و ورزش بعد افطار تنها در پارک‌های سطح شهر خلاصه نمی‌شود، کوه بابا موسی هرساله و با شروع ماه مبارک رمضان، پرشورتر از سال‌های گذشته از عموم ورزشکاران میزبانی می‌کند، ورزشکارانی که دل از سریال‌های پایان شب برداشته‌اند و دل به کوهستان داده‌اند، ورزشکارانی که همت دارند و باانگیزه‌اند، بر بام بجنورد که می‌ایستند هوای کوهستان چنان سرمستشان می‌کند که هنوز به اتمام نرسیده برنامه‌های فردایشان را می‌چینند.

بابا موسی امسال دو برابر بیشتر از سال گذشته از بجنوردی‌ها میزبانی کرد، هیئت کوهنوردی شهرستان بجنورد نیز تمام تلاش خود را برای بی حادثه کردن کوه‌پیمایی‌ها بر عهده داشت.

امسال مسیرهای ایمن، حضور مستمر نیروهای انتظامی، هلال‌احمر، فعالان کوهنوردی در بین مسیر همه و همه سبب شد کوه‌پیمایی‌های شبانه نهادینه شود و مردم از تمایلشان برای ادامه این برنامه ورزشی تا پایان تابستان بگویند.

رئیس هیئت کوهنوردی شهرستان بجنورد نیز قول پیگیری برنامه‌های کوه‌پیمایی تا پایان شهریور را به شهروندان بجنوردی داد.

صادق ایزدی در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار داشت: کوه‌پیمایی شبانه بابا موسی از ابتدای ماه رمضان آغاز و برنامه‌ریزی‌های منسجم و اصولی برای برگزاری هر چه‌بهتر انجام شدن این برنامه‌ها در دستور کار قرار داشت.

به گفته ایزدی 15 رمضان برنامه مهتاب نوردی هم‌زمان با 19 استان کشور به‌صورت پایلوت در بجنورد پیگیری شد، شب 15 رمضان به دلیل کامل بودن ماه زیر نور مهتاب صعود انجام گرفت و درنهایت به‌قیدقرعه جوایزی به شرکت‌کنندگان این همایش داده شد.

افزایش دو برابری کوه‌پیمایان بابا موسی

وی بابیان اینکه هیئت از ساعت 18 تا 23 میزبان کوه‌پیمایان بجنوردی است اظهار داشت: جمعیت کوه‌پیمایان به دو برابر سال گذشته افزایش‌یافته و به میانگین 700 نفر رسیده است.

وی تأکید کرد: برای موارد امنیت، روشنایی، امکانات و تجهیزات و ارائه خدمات به شهروندان اقدامات گسترده‌ای توسط هیئت انجام شد، با هماهنگی نیروی انتظامی امنیت برقرار بود و در قسمت پارک خودروها نیز سرقتی انجام نشد.

به گفته وی کوه‌پیمایی شبانه در ماه رمضان سه سال است که پیگیری شده، سال اول، متولی برنامه شهرداری بجنورد بود و در دو سال اخیر هیئت کوهنوردی بجنورد اقدام به برگزاری برنامه کرده است.

وی بابیان اینکه مسیرها ایمن است و مشکل خاصی وجود ندارد افزود: مسیرهای صعود ایمن است و با هلال‌احمر نیز هماهنگی آمبولانس انجام‌شده و در محل مستقر است.

کوه‌پیمایی با حداقل تجهیزات کوهنوردی

وی توصیه کرد: کوهنوردان برای کوه‌پیمایی باید حداقل تجهیزات کوهنوردی را همراه داشته باشند و از کفش‌های مناسب استفاده کنند، قبل ورود به محیط کوهستان اصول اولیه کوه‌پیمایی را آموزش ببینند و با هماهنگی باشگاه‌های کوهنوردی اقدام به کوه‌پیمایی داشته باشند.

ایزدی توصیه کرد: کوه‌پیمایان قبل صعود خانواده‌های خود را در جریان بگذارند تا در صورت بروز مشکل راحت‌تر امکان دستیابی به آن‌ها فراهم گردد.

فعالیت 5 باشگاه کوهنوردی فعال در شهرستان بجنورد

 رئیس هیئت کوهنوردی شهرستان بجنورد اظهار داشت: 5 باشگاه کوهنوردی فعال در شهرستان بجنورد زیر نظر مربیان مجرب فعالیت می‌کنند و عموماً هفته‌ای دو یا سه مرتبه تمرینات خود را در بابا موسی برگزار می‌کنند و عموماً بدون هزینه علاقه‌مندان کوه‌پیمایی می‌توانند با همکاری آن‌ها اقدام به صعود داشته باشند.

وی تأکید کرد: اقدامات زیرساختی سال گذشته سبب شد امسال مشکل خاصی در این زمینه نداشته باشیم و برنامه‌ها راحت‌تر از پارسال عملی شوند، نیروها تجربه خوبی داشتند و شهروندان به صعود شبانه عادت کرده‌اند.

وی همچنین درنهایت از برگزاری نمایشگاه عکس استان من در 30 تیرماه تا 7 تیرماه امسال به مدت یک هفته خبر داد.

انتهای گزارش/وحدانی


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.