سرویس اجتماعی | کد خبر: 29392
تاریخ انتشار: 1397/03/23 - 12:05:41

به همت شهرداری انجام گرفت؛

بازگشایی شریان‌های اصلی شهر بجنورد در مساحتی بالغ‌بر 1950 مترمربع

بازگشایی شریان‌های اصلی شهر بجنورد در مساحتی بالغ‌بر 1950 مترمربع,

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه، بازگشایی شریان‌های اصلی شهر که نقش مهمی در کاهش ترافیک و روان‌سازی ترددهای درون‌شهری دارد، امروز به اولویت اول شهرداری برای توافق با مالکین در مسیر و اجرای طرح تفصیلی تبدیل‌شده و هم‌اکنون در چند شریان اصلی شهر بازگشایی‌ها به 100 درصد رسیده و محور مواصلاتی برای ترددهای شهری زیر بار ترافیک رفته است.

مدیر املاک شهرداری بجنورد با بیان این مطلب عنوان کرد: هم‌اکنون در حال تکمیل توافق با دو ملک در مسیر گذر اتوبان 32 متری هستیم تا این محور تماماً بازگشایی شود.

قلیچی تصریح کرد: در مسیر 32 متری شمالی شهر بعد از میدان جوادیه نیز در سایه تعاملات شهرداری با شهروندان ، معبر 100درصد بازگشایی شد تا انتظار 15 ساله شهروندان برای خروج از بن‌بست این مسیر محقق شود. در خیابان ابن‌سینا نیز روند توافقاتی که 15 سال مغفول مانده بود مورد بازگشایی قرار گرفت تا تنها دو ملک که کسر عقب‌نشینی دارد برای اخذ پروانه و اعمال عقب‌نشینی اقدام کنند تا این مسیر هم 100 درصد تکمیل شود.

به گفته قلیچی بازگشایی‌ها همچنان ادامه دارد تا در کوچه سلطانی 2 ملک موردتوافق قرارگرفته و در تقاطع سلطانی و شهید دستپاک نیز طی هفته جاری دو ملک دیگر در مسیر بازگشایی خواهد شد.

اولویت‌هایی که این مسئول برای بازگشایی‌ها به آن اشاره می‌کند، آزادسازی معابر بالای 24 متر در سطح شهر به‌ویژه امتداد 32 متری استقلال شمالی و امتداد 32 متری تا حدفاصل جاده مشهد است. از سوی دیگر املاک در مسیر خیابان جمهوری، امتداد خیابان قیام برای اتصال به تخته ارکان و دانشگاه دولتی نیز از دیگر اقداماتی است که به گفته مهندس قلیچی در جهت تحقق آن تلاش خواهند کرد.

وی عنوان کرد: حجم بودجه برای تکمیل این بازگشایی اما نیاز به برنامه زمان‌دار دارد که به پیش‌بینی مسئول املاک شهرداری نیازمند تلاش برای جذب بودجه‌های دولتی است تا توان اجرایی شهرداری را تقویت کند.

قلیچی با بیان اینکه پروژه بازگشایی شریان‌های شهری یک پروژه درازمدت است اما شهرداری با نگاه میان‌مدت بخشی از آن را امسال از محل بودجه تأمین می‌کند، گفت: نگاه فرا منطقه‌ای به بازگشایی‌ها امروز نیاز ترافیکی شهر محسوب می‌شود که نیازمند اقدامی جدی برای جلوگیری از قفل ترافیکی در آینده‌ای نزدیک در شهر است.

وی عنوان کرد: زیرسازی و آسفالت محوطه بعد از تخریب املاکی که در مسیر قرار دارند از دیگر اقداماتی است که بلافاصله انجام می‌گیرد تا امنیت تردد و رفاه شهروندان فراهم شود.

انتهای خبر/ اتفاقیه

 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.