سرویس اجتماعی | کد خبر: 29394
تاریخ انتشار: 1397/03/23 - 12:12:31

یک مسئول خبر داد:

جمع‌آوری 1000 انشعاب غیرمجاز آب تا پایان امسال در استان

معاون نظارت بر بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان شمالی گفت: تا پایان امسال ۱۰۰۰ انشعاب غیرمجاز در استان جمع‌آوری خواهد شد.
جمع‌آوری 1000 انشعاب غیرمجاز آب تا پایان امسال در استان,

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه، رمضان علی حسن‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار ما با تأکید بر اهمیت اجرای طرح سازگاری با کم‌آبی، اظهار داشت: این شرکت در راستای اجرای این طرح و مدیریت شرایط کم‌آبی در استان، طی سال جاری بر عملیاتی کردن فرهنگ مصرف صحیح آب در سطح روستاها، استفاده از وسایل، تجهیزات و شیرآلات مناسب برای صرفه‌جویی در مصرف آب و همچنین نسبت به چگونگی مصرف آب خاکستری منازل روستایی برای آبیاری باغچه‌ها و دام‌ها را آموزش خواهیم داد.

وی با بیان اینکه در سال جاری انشعابات غیرمجاز آب در روستاها که برای آبیاری صیفی‌جات و یونجه کاری صرف می‌شوند را جمع‌آوری خواهیم کرد، افزود: در حال حاضر پیگیری برای شناسایی و جمع‌آوری انشعابات غیرمجاز در حال انجام است و تاکنون ۳۰۰ انشعاب شناسایی و جمع‌آوری شده است و تا پایان امسال نیز ۱۰۰۰ انشعاب غیرمجاز جمع‌آوری خواهد شد.

 معاون نظارت بر بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان شمالی از فروش 2میلیون و 900هزار مترمکعب آب در روستاهای استان خبر داد و افزود: طبق کنتور به ازای هر نفر در شبانه‌روز 140 لیتر مصرف آب در روستاهای استان بوده ولی واقعیت غیرازاین است.

وی تصریح کرد: حدود 27میلیون مترمکعب در سال تولید آب داریم اما فروش آب 18 میلیون مترمکعب است که  انشعابات غیرمجاز از مهم‌ترین عوامل این عدم تناسب است.

حسن‌زاده تصریح کرد: البته حدود32  درصد هدر رفت آب وجود دارد که شکستگی لوله‌ها، فرسودگی، شبکه، سرریز و نشت مخازن ازجمله عوامل این هدر رفت است.

معاون نظارت بر بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان شمالی تأکید کرد: بخش عمده مصارف غیرمجاز بوده که می‌توان به پشت کنتوری، آبیاری باغات، مزارع و غیره اشاره کرد.

وی گفت: مطلوبیت میکروبی حدود 99درصد، مطلوبیت کلرسنجی حدود75 درصد و شاخص بهره‌مندی آب شرب روستاهای استان72/76درصد است.

انتهای خبر/ آقایی

 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.