سرویس اجتماعی | کد خبر: 29407
تاریخ انتشار: 1397/03/24 - 09:38:01

۷۵ درصد از پست های انتقال خون استان خالی است

۷۵ درصد از پست های انتقال خون استان خالی است,

مدیرکل انتقال خون خراسان شمالی گفت: در سازمان انتقال خون 86 پست سازمانی تعریف‌ شده است که در استان تنها 24 پست نیروی ثابت دارد و بقیه پست ها با نیروهای طرحی و قراردادی در حال فعالیت هستند و می‌توان گفت هم‌اکنون 75 درصد از پست های انتقال خون استان با کمبود نیرو مواجه است.

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه، احسان روشن‌روان تصریح کرد: فضای ساختمان فعلی انتقال خون استان، کوچک است و پاسخگوی نیاز مردم خراسان شمالی نیست، و به جهت موقوفه بودن، امکان ساخت‌وساز در آن وجود ندارد.احداث ساختمانی که بخش اداری آن همراه با بخش خون‌گیری باشد اولویت نخست هر ساله بوده اما به دلیل تامین نشدن اعتبارات این بخش ، شاهد پیشرفتی در این حوزه نبودیم است.

وی عنوان کرد: امید داریم در سال 97 با همکاری مدیران ارشد استان و سازمان انتقال خون کشوری،  پروژه ساخت سازمان انتقال خون جدید در دولت دوم تدبیر و امید کلید بخورد.

وی اظهار داشت: احداث پایگاه در شهرستان‌ها مطابق با استانداردها باید براساس مساحت جغرافیایی، جمعیت، فاصله از سطح استان، تعداد تخت‌های بیمارستانی، تعداد بیمارستان، تعداد بیماران، تعداد افراد نیازمند به  خون، شیوع بیماری‌ها امتیازدهی صورت گیرد که در حال حاضر پایگاه انتقال خون در شهرستان‌های شیروان و بجنورد فعال است و شهرستان اسفراین در فاز ساخت‌وساز قرار دارد.

مدیرکل انتقال خون خراسان شمالی افزود: مجوزهای لازم برای احداث پایگاه در این شهرستان گرفته‌شده، زمین خریداری‌ شده است و خاک‌برداری هم انجام‌گرفته اما به جهت کمبود اعتبار، پروژه پیشرفت خوبی نداشته است.

روشن‌روان گفت: طی سال جاری، راه‌اندازی انتقال خون اسفراین را  در دستور کارداریم، که در صورت فراهم شدن شرایط به همت فرمانداری ساخت‌وساز ادامه پیدا می کند و در غیر این صورت با حمایت‌های علوم پزشکی اسفراین ساختمانی به صورت امانی در اختیار انتقال خون قرار می‌گیرد تا فعالیت هایشان را انجام دهند.

انتهای پیام/ عصر اترک

 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.