سرویس ورزشی | کد خبر: 29415
تاریخ انتشار: 1397/03/24 - 10:18:17

دوي ماراتن جوانان بجنوردی به مقصد بارگاه ملكوتي ثامن‌الائمه(ع)؛

ماراتنی از جنس عشق

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه، دویدن آن هم روزانه 80 کیلومتر برای رساندن پیام صلح و انقلاب جنسش و حال و هوایش فرق دارد، باید عاشق باشی تا هرساله بدون حمایت مسیر بجنورد تا مشهد را با عنوان شهدای مدافع حرم بدوی، تیم 14 نفره شهدای مدافع حرم امسال برای ششمین سال پی‌درپی عزم خود را جرم کرده تا باری دیگر پیام شهدا را ترویج دهد.

تیم 4 نفره هم‌اکنون به 14 نفر رسیده و اعضای گروه در تمام رده‌های سنی و در رشته‌های متعددی فعالیت دارند، هدف همگی تنها یک چیز است و مصمم هستند تا امسال نیز همچون 6 سال گذشته مسیر بجنورد تا مشهد مقدس را بدوند و با توزیع پیراهن‌هایی با اسم شهدا پیام‌آور انقلاب، آرمان‌های آن و صلح باشند.

دبیر هیئت دوومیدانی استان و سرپرست تیم اعزامی اظهار می‌دارد: امسال ششمین سالی است که تحت عنوان کاروان شهدای مدافع حرم مسیر بجنورد تا مشهد را روزانه 80 کیلومتر می‌دویم.

 

حمایت از انقلاب و آرمان‌های آن و انتقال پیام صلح

علی‌رضا ریحانی در گفت‌وگو با خبرنگار ما می‌افزاید: سال 1391 تیم 4 نفره شهدای هسته‌ای اعزام شد و بعد از شهدای حرم اعزام تیم با عنوان شهدای مدافع حرم هدف خود را که حمایت از انقلاب، آرمان‌های انقلاب و صلح است را پیگیری می‌کند.

به گفته ریحانی طی برنامه‌ریزی انجام شده تیم 40 کیلومتر در صبح و 40 کیلومتر نیز عصر به مدت 4 روز دوی ماراتن امدادی دارد.

وی تأکید می‌کند: این تیم برای نخستین بار در ایران تحت عنوان شهدای مدافع حرم با این هدف اقدام به دوی ماراتن امدادی داشته است.

 

حضور رده‌های سنی در تمامی رشته‌ها

وی تصریح می‌کند: در تمام رده‌های سنی و تمامی رشته‌ها در این تیم حضور دارند، کلاس‌های تمرین برگزار شده و اعضا از بین 50 نفر ثبت‌نام کننده انتخاب ‌شده‌اند.

ریحانی بابیان اینکه تمایل به افزایش اعضای گروه را داشتیم اما به دلیل مشکلات کاهش اعتبارات و هزینه بالا به 14 نفر بسنده کرده‌ایم می‌افزاید: هزینه تغذیه، بیمه ورزشکار و توزیع پیراهن‌هایی تحت عناوین شهدای حرم همگی سبب شده هزینه‌ها بالا باشد و نتوانیم با وجود تعداد زیادی از ورزشکاران اقدام به اجرای این هدف داشته باشیم.

وی تأکید می‌کند: این اقدام نهادینه ‌شده است، گرچه افزایش تعداد اعضا می‌توانست بازخورد خبری خوبی داشته باشد اما انتظار داریم رسانه‌ها بیشتر از قبل به این موضوع بپردازند و حامی دوومیدانی کارانی باشند که تنها انگیزه می‌تواند سبب شود روزانه 80 کیلومتر بدوند.

وی عنوان می‌کند: انتظار داریم مسئولان از جوانانی که هیچ انتظاری ندارند حمایت بیشتری داشته باشند و با برخورد بد خود سبب کاهش انگیزه آن‌ها نشوند.

ریحانی با اشاره به اینکه حرکت، روزانه، ساعت 5 صبح تا 19 انجام می‌شود و عموماً در شب تیم حرکت نمی‌کند، می‌گوید: تیم با عنوان شهدای مدافع حرم 3 سالی است که اعزام می‌شود که البته پیش‌ازاین تحت عنوان شهدای هسته‌ای اعزام می‌شدند.

به گزارش اتفاقیه؛ ریحانی بدن‌ساز رسمی فدراسیون فوتبال ایران است که سال 1383 در مسابقات کشوری در ماده 100 متر و 400 متر قهرمانی این رشته را کسب کرده است.

وی درنهایت از حمایت شورای شهر، شهرداری، دانشگاه علمی و کاربردی استان، دانشگاه آزاد سما و سازمان نظام‌مهندسی و تأمین اجتماعی نیز به خاطر حمایت‌های بی‌دریغ خود از اعضای تیم قدردانی و تشکر کرد.

انتهای خبر/ وحدانی

 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.