سرویس ورزشی | کد خبر: 29417
تاریخ انتشار: 1397/03/24 - 10:35:33

داروهای غیرمجاز، معضل باشگاه‌های بدن‌سازی استان

داروهای غیرمجاز، معضل باشگاه‌های بدن‌سازی استان,

معاونت پشتیبانی و نیروی انسانی ورزش و جوانان خراسان شمالی گفت: فروش برخی داروهای غیرمجاز در باشگاه‌های ورزشی سطح استان یکی از معضلاتی است که با نظارت‌های منظم و متداوم به حداقل رسیده است

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه، محمد بروحی در حاشیه بازدید سرزده از باشگاه‌های ورزشی سطح استان گفت: بزرگ‌ترین معضل سالن‌های بدن‌سازی توزیع یکسری داروهای مکمل غیرمجاز است که عوارض خطرناکی را برای ورزشکاران در آینده خواهد داشت.

بروحی با تأکید بر نظارت منظم این اداره کل بر تمام باشگاه سطح استان گفت: نظارت‌های دوره‌ای که به‌صورت منظم و سرزده از تمام باشگاه‌های استان انجام می‌گیرد می‌تواند تا حد زیادی به کاهش این‌گونه تخلفات کمک کند.

معاونت پشتیبانی و نیروی انسانی اداره کل ورزش و جوانان خراسان شمالی گفت: مصرف خودسرانه پروتئین‌ها و مکمل‌های ورزشی در بسیاری از باشگاه‌ها رواج دارد اما درصورتی‌که در استفاده از این ترکیبات دقت کافی صورت نگیرد می‌تواند عوارض خطرناکی مانند فشارخون و آسیب به کلیه را به همراه داشته باشد

وی ادامه داد: متأسفانه در باشگاه‌های ورزشی و در بین برخی مربیان عقاید و باورهای اشتباهی در مورد مصرف مواد غذایی و استفاده از مکمل‌ها و پروتئین‌ها وجود دارد که هیچ پایه و اساس علمی ندارند و باید گفت که ورزش نکردن به‌مراتب خطر کمتری از ورزش کردن با مصرف هورمون و مکمل‌های سرشار از ناخالصی دارد.

بروحی به نقش مؤثر خانواده‌ها در این موضوع اشاره‌کرده و افزود: یک ورزشکار برای سلامتی بدن است که ورزش می‌کند و موفق شدن در یک‌رشته مستلزم تلاش بسیار است و هرگز نمی‌شود راه صدساله را یک‌شبه پیمود، خانواده‌ها با آگاه‌سازی فرزندان خود می‌توانند نقش مؤثری را در جلوگیری از گرایش فرزندان خود به مصرف داروهای غیرمجاز داشته باشند.

سرهنگ حسین جعفری با اشاره به بازدیدهای متداول پلیس امنیت عمومی از تمام باشگاه‌ها گفت: از مؤلفه‌های تأثیرگذار در توسعه و ارتقاء امنیت اجتماعی و اخلاقی نهادینه کردن نشاط و شادی‌های هنجارمند و بسط و توسعه اماکن ورزشی برای عموم مردم است لذا این پلیس در همین راستا برحسب وظیفه‌ای که در حوزه اماکن عمومی ‌دارد و بر اساس دستورالعمل‌ها، همراه با اداره کل ورزش و جوانان خراسان شمالی و سایر ادارات مربوطه، بازدید و سرکشی متناوبی را از تمام باشگاه‌های استان انجام داده و بر صحت انجام کار آنان نظارت جدی دارد.

رئیس پلیس امنیت عمومی فرماندهی انتظامی خراسان شمالی با تأکید بر نظارت به‌منظور حفظ فرایند سلامت و نشاط در باشگاه‌های ورزشی ادامه داد: یکی از موارد تأکید ما جلوگیری از فروش داروها و مکمل‌های غیرمجازی است که مورد تائید وزارت بهداشت نیستند و فروش آن‌ها منع شده است.

جعفری افزود: هدف از بازدیدها ضمن نظارت، نهادینه کردن اخلاق و منش پهلوانی در بین ورزشکاران و آگاهی بخشی در پیشگیری از نفوذ و ورود رفتارهای هنجارشکن، سالم‌سازی محیط‌های ورزشی از هرگونه ناهنجاری‌های اجتماعی و اخلاقی است. امید این است که نشاط حاصل‌شده از ورزش دستخوش هیچ‌گونه تحولات قرار نگرفته و در راستای پیشرفت و توسعه فردی و اجتماعی همواره تأثیرگذار باشد.

انتهای خبر/ پاک منظر

 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.